آتش سوزی مراتع ارتفاعات سهند مهار شد
آتش سوزی مراتع ارتفاعات سهند مهار شد

آتش سوزی مراتع ارتفاعات سهند مهار شد تایسیز نیوز – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو از مهار آتش سوزی در مراتع واقع در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سهند خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، امیر قاسم زاده با اشاره به اینکه […]

آتش سوزی مراتع ارتفاعات سهند مهار شد

آتش سوزی مراتع ارتفاعات سهند مهار شد

تایسیز نیوز – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو از مهار آتش سوزی در مراتع واقع در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سهند خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، امیر قاسم زاده با اشاره به اینکه این آتش سوزی در همان ساعات اولیه توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو مهار شد، افزود: محل دقیق این حادثه اراضی مرتعی قندیلو است.

وی ادامه داد: حدود ۲ هکتار از اراضی مرتعی قندیلو در این منطقه به دلیل خطای انسانی دچار حریق شده بود که با حضور به موقع و همت یگان حفاظت محیط زیست اسکو از گسترش آتش سوزی جلوگیری شد.

قاسم زاده یادآور شد: با توجه به افزایش دمای هوا در روزها آینده و افزایش تراکم گیاهی به دلیل بارش های اخیر، امکان آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی جنگل‌ها و مراتع وجود دارد و این موضوع یکی از چالش‌های مهم محیط زیست و منابع طبیعی استان است.

وی از اهالی شهرستان اسکو و منطقه حفاظت شده سهند درخواست کرد، تا در صورت مشاهده کوچکترین آثار آتش سوزی و برای پیشگیری از توسعه آتش در جنگل‌ها و مراتع نکات ایمنی را رعایت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ریست محیطی مراتب را با شماره تلفن ۰۴۱۳۳۳۴۳۵۱۳ اطلاع دهند.