آخر هفته آذربایجان‌ شرقی بارانی است
آخر هفته آذربایجان‌ شرقی بارانی است

پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان آخر هفته آذربایجان‌ شرقی بارانی است رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی جدیدی از اواخر روز پنجشنبه این هفته وارد جو استان می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز، «محمد امیدفر»، افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، با فعالیت این سامانه بارشی تا روز […]

پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان

آخر هفته آذربایجان‌ شرقی بارانی است

آخر هفته آذربایجان‌ شرقی بارانی است

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی جدیدی از اواخر روز پنجشنبه این هفته وارد جو استان می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، «محمد امیدفر»، افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، با فعالیت این سامانه بارشی تا روز یکشنبه هفته آینده جوی به نسبت ناپایدار در استان حاکم می شود.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه در ساعات بعد از ظهر و اواخر شب در برخی نواحی به ویژه نیمه شمالی و شرقی استان موجب افزایش ابر و بارش های رگباری و غرش آذرخش در این مناطق می شود.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: در چنین وضعیتی، احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی و مسیل ها و اختلال در تردد شهری دور از انتظار نیست.

امیدفر، با اشاره به اینکه امروز و فردا دمای هوای استان به صورت نسبی افزایش می یابد، ادامه داد: از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده دمای هوای استان به صورت نسبی کاهش می یابد.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای ۶ درجه و جلفا با دمای ۳۹ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در گرمترین زمان به ۳۵ و در خنک ترین زمان به ۲۲ درجه سانتی گراد رسید.

امیدفر، افزود: دمای فعالی تبریز ( هشت و ۲۰ دقیقه) ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.