آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن کشور است
آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن کشور است

فرمانده انتظامی استان خبر داد؛ آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن کشور است فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: در میزان فراوانی سرقت نسبت به جمعیت جزو استان‌های امن کشور هستیم و رتبه ۲۹ داریم. به گزارش تایسیز نیوز، سردار علی محمدی امروز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: موضوع ترافیک یک مساله همگانی بوده و چندین دستگاه در […]

فرمانده انتظامی استان خبر داد؛

آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن کشور است

آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن کشور است

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: در میزان فراوانی سرقت نسبت به جمعیت جزو استان‌های امن کشور هستیم و رتبه ۲۹ داریم.

به گزارش تایسیز نیوز، سردار علی محمدی امروز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: موضوع ترافیک یک مساله همگانی بوده و چندین دستگاه در کنار پلیس باید به معضل ترافیک ورود کنند. پلیس تنها مسئول موضوع ترافیک نیست.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی به دلایل ایجاد ترافیک اشاره و گفت: عدم وجود پارکینگ‌ها و عدم مدیریت شهری مناسب، جرایمی که بازدارنده نیست و عوامل دیگر باعث بروز ترافیک در شهر می‌شوند. در کنار این، رانندگان باید به قوانین و مقررات شهری و اجتماعی احترام بگذارند.

این مقام انتظامی بر همکاری سایر دستگاه‌ها با پلیس تاکید کرد و گفت: برای حل مشکل ترافیک تبریز باید یک اجماع جمعی در کنار پلیس اتفاق بیفتد و تمام دستگاه‌های مسئول به میدان بیایند.

محمدی، آذربایجان‌شرقی را جزو استان‌های امن کشور برشمرد و اظهار داشت: در میزان فراوانی سرقت نسبت به جمعیت جزو استان‌های امن کشور هستیم و رتبه ۲۹ داریم. رتبه ۲۹ به معنی این است که آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن در کشور می‌باشد. اما از نظر وقوع تعداد جرم در بین استان‌های کشور جایگاه یازدهم را داریم.

سردار محمدی امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و گفت: به کسانی که به دنبال ایجاد رعب و وحشت در بین مردم هستند هشدار می‌دهیم پلیس با تمام قدرت در میدان است و از امنیت مردم دفاع خواهد کرد.

وی از دستگیری ازاذل و اوباش خبر داد و گفت: در هفته گذشته ۱۲ تن از اراذل و اوباش که اقدام به ایجاد رعب و وحشت در سطح شهر می‌کردند دستگیر شده و از آنها مقادیری سلاح سرد و گرم کشف شد.

فرمانده انتظامی استان به جرائم اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: امسال در زمینه جرائم اقتصادی از جمله اخلال در نظام اقتصادی، تسهیلات غیرمجاز بانکی، پولشویی، رباخواری،  اختلاس، ارتشا، تبانی در معاملات دولتی، تعدی به اموال دولتی، فرار مالیاتی، زمین‌خواری، احتکاری ۴۶ پرونده‌ تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارزش پرونده‌ها در حوزه جرائم اقتصادی ۵۲۹ میلیارد ریال ارزش دارد.

سردار محمدی، افزود: در این رابطه و برای ۴۶ فقره پرونده جرائم اقتصادی ۶۷ متهم دستگیر شده است.

وی از کشف ۹۲۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این ارتباط ۴۰۹ فقره پرونده تشکیل و ۴۴۴ نفر دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از متلاشی شدن ۳ باند قاچاق کالا در استان نیز خبر داد.