آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار دارد
آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار دارد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار: آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار دارد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در استان آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه‌دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده‌اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند. به گزارش تایسیز نیوز، تراب محمدی صبح امروز در نشست با مدیران […]

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار:

آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار دارد

آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار دارد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در استان آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه‌دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده‌اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.

به گزارش تایسیز نیوز، تراب محمدی صبح امروز در نشست با مدیران مراکز ترک اعتیاد استان، ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: با تدوین برنامه منظم، کارشناسی شده و هدفمند و علمی و همکاری اساتید دانشگاهی قادریم در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به نتایج بسیار رضایت‌بخشی در استان برسیم.

وی به شناسایی ۱۱۲۷ نوع ماده مخدر در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه افراد سودجو با اهداف مختلف مالی، سیاسی و اجتماعی با فریب جوانان آنها را در تاریکی و گمراهی استفاده از مواد مخدر غرق می‌کنند که متاسفانه در استان آذربایجان‌شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه‌دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده‌اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.

وی بر اطلاع‌رسانی عمومی و فرهنگ‌سازی مناسب در راستای آگاه‌سازی خانواده‌ها از پیامدهای خطرناک اعتیاد و سایر معضل‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید برای آگاه‌سازی خانواده‌ها با هدف سلامت‌سازی جامعه از وجود مواد مخدر که منجر به از بین رفتن اراده جوانان و انحراف جامعه به سمت آسیب‌های اجتماعی است، تلاش مجاهدانه صورت گیرد.

محمدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچم دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است، ادامه داد: مقام معظم رهبری شخصا بر عملکرد شورای مبارزه با مواد مخدر کشور نظارت داشته و دغدغه زیادی برای مبارزه با اعتیاد و سایر معضل‌های اجتماعی دارند و ما مدیران و کارگزاران دولت نیز باید مانند ایشان برای مقابله با این آسیب‌ها که جوانان میهن اسلامی را تهدید می‌کند، دغدغه داشته باشیم.