آغاز به کار چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران در دانشگاه تبریز
آغاز به کار چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران در دانشگاه تبریز

آغاز به کار چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران در دانشگاه تبریز چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران به میزبانی دانشگاه تبریز و با حضور اساتید، محققان، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده شیمی به مدت دو روز آغاز به کار کرد. به گزارش تایسیز نیوز به نقل ازروابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر عبدالحسین […]

آغاز به کار چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران در دانشگاه تبریز

چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران به میزبانی دانشگاه تبریز و با حضور اساتید، محققان، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده شیمی به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل ازروابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر عبدالحسین ناصری دبیر این سمپوزیوم طی سخنانی اظهار کرد: سمپوزیوم  کمومتریکس انجمن شیمی ایران از سال ۱۳۹۸ همه ساله به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود که دوره‌های اول و دوم به دلیل همزمانی با شیوع ویروس کرونا، به‌صورت مجازی برگزار شد و دوره‌ی سوم و اکنون دوره‌ی چهارم به‌صورت حضوری و مجازی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این دوره که به مدت دو روز برگزار می‌شود، هفت سخنران شامل ۶ سخنران داخلی از دانشگاه‌های تبریز، صنعتی شریف، بین‌المللی قزوین، تحصیلات تکمیلی زنجان، مجتمع تحقیقاتی غذایی هلال و یک سخنران خارجی از دانشگاه جنوای ایتالیا سخنرانی خواهند کرد.

دکتر ناصری خاطرنشان کرد: محوریت اصلی چهارمین سمپوزیوم کمومتریکس انجمن شیمی ایران موضوع الگوشناسی و تشخیص و اصالت سنجی مواد غذایی اصل و جعلی است که علاوه بر اساتید و مححقان شیمی، با استفاده از دو تن از اساتید برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز مدل‌های ریاضی و کامپیوتر برای تشخیص اصل از جعل مواد غذایی ارائه می‌شود.