آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان
آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان

معاون اجرایی رییس جمهور خبر داد: آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان معاون اجرایی رئیس جمهور از تاسیس و آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان به صورت مستقل خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز، یکی از وعده‌های رییس جمهور در دور اول سفر به آذربایجان شرقی که در پی مطالبات مردم این استان مطرح شده […]

معاون اجرایی رییس جمهور خبر داد:

آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان

آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان

معاون اجرایی رئیس جمهور از تاسیس و آغاز فعالیت شرکت مس سونگون آذربایجان به صورت مستقل خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز، یکی از وعده‌های رییس جمهور در دور اول سفر به آذربایجان شرقی که در پی مطالبات مردم این استان مطرح شده بود این بود که یک شرکت مستقل در معدن مس سونگون که از نظر مقیاس و اقتصادی به عنوان یک معدن بزرگ به شمار می‌رود، تشکیل شود.

بر همین اساس محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور امشب طی توییتی خبر از آغاز فعالیت این شرکت و تحقق مطالبه مردم این استان از دولت در این باره خبر داد.

منصوری در باره تاکید کرد که « با دستور رئیس جمهور، در پاسخ به مطالبات مردم عزیز آذربایجان شرقی و در راستای اجرای مصوبات دور اول سفر هیات دولت به استان، شرکت «مس سونگون آذربایجان» به صورت مستقل تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد. مبارک مردم عزیز آذربایجان قهرمان باشد.»

معدن مس سونگون در ۳۰ کیلومتری شهرستان ورزقان از توابع استان آذربایجان شرقی و در ۱۲۰ کیلومتری تبریز مرکز آن استان واقع‌شده است.