اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در پاییز امسال در آذربایجان شرقی
اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در پاییز امسال در آذربایجان شرقی

معاون سازمان مدیریت استان خبر داد اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در پاییز امسال در آذربایجان شرقی تایسیز نیوز – معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: سرشماری عمومی کشاورزی سال ۱۴۰۳ در استان، همزمان با سراسر کشور در پاییز در این استان اجرا خواهد شد. فرهاد ذوقی در گفت‌وگو با خبرنگاران […]

معاون سازمان مدیریت استان خبر داد

اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در پاییز امسال در آذربایجان شرقی

اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در پاییز امسال در آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز – معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: سرشماری عمومی کشاورزی سال ۱۴۰۳ در استان، همزمان با سراسر کشور در پاییز در این استان اجرا خواهد شد.

فرهاد ذوقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بخش کشاورزی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی است که مستقیماً با امنیت غذایی و سلامت جامعه در ارتباط است.

وی افزود: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی، یکی از اهداف محوری در برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است که با استفاده مطلوب، اصولی از منابع، امکانات و به‌ کارگیری شیوه‌های نوین تولید محصولات، امکان پذیر می‌شود که برای نیل به این هدف، دسترسی به آمار دقیق و به هنگام، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی تشریح کرد: استان آذربایجان شرقی از جایگاه ممتازی در بخش کشاورزی کشور برخوردار است و براساس آخرین آمار و برآوردها در ۲۳۴.۷ هزار بهره‌برداری کشاورزی استان حدود ۱۹۰ هزار نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر مشغول به فعالیت بوده‌اند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی مطرح کرد: وجود ۱۲۳۸.۹ هزار هکتار اراضی زراعی، ۹۵.۸ هزار هکتار باغ و قلمستان و ۴۱۲۴.۸ هزار رأس دام(گاو و گوساله، گوسفند و بره و بز و بزغاله) نشانگر سهم قابل توجه استان از فعالیت‌های کشاورزی در کشور است.

وی اعلام کرد: سرشماری عمومی کشاورزی سال ۱۴۰۳، در آبان ماه سال‌جاری به مدت ۳۰ روز در استان آذربایجان شرقی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری، نظارت و ارزیابی طرح‌های توسعه کشاورزی، محاسبه سهم ارزش‌افزوده بخش کشاورزی، تهیه چارچوب آماری از فعالیت کشاورزی و استفاده از آن برای اجرای طرح‌های آماری از نیازمندی‌های اجرای سرشماری کشاورزی است.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، ذوقی خاطرنشان کرد: سرشماری عمومی کشاورزی یک طرح ملی است و اجرای مطلوب آن نیازمند همکاری سازمان‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی و مشارکت صمیمانه مردم است.