احتمال تغییر راهبرد ایران در قبال جنگ اوکراین
احتمال تغییر راهبرد ایران در قبال جنگ اوکراین

احتمال تغییر راهبرد ایران در قبال جنگ اوکراین یک مقام مطلع در گفتگو با «نورنیوز»: اگر اظهارات خصمانه مشاور رییس جمهور اوکراین علیه ایران از سوی مقامات رسمی این کشور اصلاح نشود می‌تواند واکنش‌های متفاوتی از سوی تهران به‌دنبال داشته باشد. 🔹با وجود موضع اصولی ایران درباره جنگ اوکراین و تاکید بر ضرورت توقف درگیری […]

احتمال تغییر راهبرد ایران در قبال جنگ اوکراین

یک مقام مطلع در گفتگو با «نورنیوز»: اگر اظهارات خصمانه مشاور رییس جمهور اوکراین علیه ایران از سوی مقامات رسمی این کشور اصلاح نشود می‌تواند واکنش‌های متفاوتی از سوی تهران به‌دنبال داشته باشد.

🔹با وجود موضع اصولی ایران درباره جنگ اوکراین و تاکید بر ضرورت توقف درگیری نظامی و حل منازعه از طریق گفتگو، کی‌یف با تحریک غربی‌ها بر اساس گزاره‌ای دروغ، ایران را متهم به پشتیبانی تسلیحاتی از روسیه در جنگ نموده است.

🔹آنها هنوز هیچ مستندی برای اثبات ادعای خود ارایه نکرده‌ و در آخرین جلسه مشترکی که میان کارشناسان سیاسی و نظامی دو کشور در قطر برگزار شد، قرار شد که مستندات در جلسات بعدی ارائه شود!

🔹پذیرش تلویحی نقش اوکراین در حمله به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان توسط مشاور زلنسکی اعترافی مسئولیت‌آور است و تاکید اوکراین بر تهدید امنیت ملی ایران می‌تواند زمینه‌ساز بررسی تغییر مواضع ایران در قبال جنگ اوکراین و اتخاذ رویکردی جدید و متناسب با رفتار کی‌یف باشد.