احداث ۳ هزار واحد مسکونی توسط شهرداری تبریز
احداث ۳ هزار واحد مسکونی توسط شهرداری تبریز

سال آینده صورت می‌گیرد؛ احداث ۳ هزار واحد مسکونی توسط شهرداری تبریز شهردار تبریز از احداث سه هزار واحد مسکونی طی سال آینده خبر داد و گفت: با احتساب درآمد یک میلیارد تومانی برای هر واحد مسکونی، برای سال های آینده سه هزار میلیارد تومان درآمد پایدار از این طریق پیش بینی می‌شود. به گزارش […]

سال آینده صورت می‌گیرد؛

احداث ۳ هزار واحد مسکونی توسط شهرداری تبریز

احداث ۳ هزار واحد مسکونی توسط شهرداری تبریز

شهردار تبریز از احداث سه هزار واحد مسکونی طی سال آینده خبر داد و گفت: با احتساب درآمد یک میلیارد تومانی برای هر واحد مسکونی، برای سال های آینده سه هزار میلیارد تومان درآمد پایدار از این طریق پیش بینی می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از شهریار، یعقوب هوشیار امروز در جلسه مشترک با شهرداران شهرهای استان گلستان اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که از شورای اسلامی شهر دریافت کردیم، سه درصد از درآمدهای نقدی و ۲۰ درصد از درآمدهای سرمایه‌گذاری شهرداری در یک صندوق سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: مقرر شد سرمایه این صندوق در یک حوزه سرمایه‌گذاری شود و حتی در حوزه‌های مورد نیاز، بعد چند سال سهامدار اصلی آن حوزه خواهیم بود.

هوشیار از ذخیره ۹۰ میلیارد تومان در این صندوق خبر داد و گفت: در حال حاضر شهرداری تبریز سهامدار دو مجموعه بوده و سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد دارد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در بحث درآمدهای پایدار، ما الان ملکی را نمی‌فروشیم و در کنار فروش ملک، یک پروانه ساختمانی شش طبقه نیز ارائه می‌شود.

هوشیار از زمین‌های شهری به عنوان یکی از ظرفیت‌های بزرگ شهرها نام برد که باید توسط شهرداری ها تملک شوند و افزود: بخشی از املاک نیز برای سال ۱۴۰۳ و تولید مسکن در نظر گرفته ایم که سه تا چهار هزار میلیارد برای سال ۱۴۰۳ از این طریق درآمد خواهیم داشت.