ارتباط با صنعت و ارتقای سطح علمی چشم انداز دانشگاه آزاد ایلخچی
ارتباط با صنعت و ارتقای سطح علمی چشم انداز دانشگاه آزاد ایلخچی

به گزارش تایسیز نیوز،دکتر حامد تقی پور فرشی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران امکان تحصیل همزمان در ۲ رشته تحصیلی با پرداخت فقط یک شهریه ثابت را از جمله امتیازات تحصیل در این دانشگاه برشمرد و افزود: طرحی به نام پویش در این واحد اجرا می شود که دانشجویان فنی و مهندسی همزمان […]

به گزارش تایسیز نیوز،دکتر حامد تقی پور فرشی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران امکان تحصیل همزمان در ۲ رشته تحصیلی با پرداخت فقط یک شهریه ثابت را از جمله امتیازات تحصیل در این دانشگاه برشمرد و افزود: طرحی به نام پویش در این واحد اجرا می شود که دانشجویان فنی و مهندسی همزمان با تحصیل در کارخانه های طرف قرارداد در زمینه رشته تحصیلی شان مهارت می آموزند که از مزایای آن پرداخت شهریه دانشجو توسط واحد مزبور و اولویت استخدام در همان واحد تولیدی آموزش دیده می باشد.

وی دغدغه دانشجویان و والدین را آینده شغلی پس از فارغ التحصیلی عنوان کرد و گفت: این واحد به دنبال آموزش همراه با مهارت است تا دانشجوی فارغ التحصیل شده مهارت لازم و کافی برای استخدام در واحدهای صنعتی و تولیدی را نیز کسب کند و از این نظر آینده شغلی دانشجو تضمین می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی، ارتباط با صنعت و ارتقای سطح علمی و کیفی این واحد دانشگاهی به نسل سوم دانشگاه ها (دانشگاه های کارآفرین ) را از جمله اهداف و چشم انداز اصلی این دانشگاه برشمرد و افزود: ارتباط مستمر با صنعت و تولید جزو چشم انداز آینده دانشگاه است که در این راستا مجوز مرکز خدمات فناوری و کسب و کار را کسب کرده ایم که بر این اساس اساتید هیات علمی ما در شهرک سلیمی مستقر بوده و مشکلات و نیازهای صنایع را احصا کرده و برای آنان راه حل ارایه می دهند.

تقی پور فرشی با بیان اینکه راه حل مشکلات صنعت و جامعه فقط ارجاع به بخش دانش بنیان است، گفت: اساتید باتجربه ما در زمینه ارایه مشاوره و نیز تولید محصول مورد نیاز واحدهای صنعتی آمادگی دارند.

وی از اخذ مجوز مرکز خدمات نیازهای صنایع و کاریابی به عنوان اولین واحد دانشگاهی در کشور و استان خبر داد و گفت: یکی از نیازهای صنعت، مهارت است که ما به عنوان اولین مرکز مهارت آموزی شغلی با مجوز سازمان فنی و حرفه ای، در کنار آموزش دروس دانشگاهی، مهارت را نیز به دانشجو آموزش می دهیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی با بیان اینکه این واحد به عنوان قطب رباتیک در کشور شناخته شده و شاخصه اصلی این واحد دانشگاهی در زمینه رباتیک می باشد، خاطرنشان کرد: ربات انسان نمای «آرتین» با قد بیش از ۱۲۰ سانتی متر از جمله افتخارات اساتید و دانشجویان رباتیک این واحد است که در سال ۲۰۱۶ در شهر لایپزیک آلمان رتبه سوم جهانی را کسب کرد.

تقی پور فرشی ادامه داد: همچنین کسب رتبه اول مسابقات آسیا – اقیانوسیه، رتبه سوم جهان در مسابقات ژاپن سال ۲۰۱۷ و رتبه چهارم کانادا در سال ۲۰۱۸، مقام اول مسابقات آب شیرین کن کشور، مقام دوم مسابقات خلاقیت، مقام دوم مسابقات سازه های فولادی کشور و انتخاب به عنوان آزمایشگاه برتر دانشگاه های کشور از جمله افتخارات علمی دانشگاه آزاد ایلخچی می باشد.

وی با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی مرکز رشد فناوری در این واحد به عنوان اولین واحد در بین واحدهای کوچک دانشگاهی استان، از ارتقای سطح سه مرکز رشد به مرکز ۲ خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۲ شرکت دانش بنیان ، هشت واحد فناور و چهار واحد فناورانه در این دانشگاه مستقر است که از محصولات تولیدی این شرکت های دانش بنیان می توان به محلول ضدعفونی خانگی در ایام کرونا، یو پی اس های صنعتی و خانگی و نیز طراحی و تولید نرم افزار آنلاین جلسات مجازی برای آموزش های مجازی اشاره کرد.

رییس دانشگاه آزاد ایلخچی همچنین از ساخت ربات پرنده به نام « هگزا کوپتر» در این واحد خبر داد و گفت: این ربات که ربات آتش نشان نیز نامیده می شود در مواقع آتش سوزی می تواند سطح و میزان آتش را برآورد کرده و آتش را خاموش کند.

دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی واقع در شهر ایلخچی از توابع شهرستان اسکو در آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و یک هزار و ۵۰۰ دانشجو، ۲۵ هیات علمی، ۱۰۰ استاد حق التدریس در ۸۸ رشته آموزشی هم اکنون در این مرکز دانشگاهی مشغول تحصیل هستند.

در پایان خبرنگاران به بازدید از آزمایشگاه های دانشگاه ایلخچی پرداختند. در این بازدید دکتر رامین آذرپور مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی که همزمان مسئول مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی را بر عهده دارد به تشریح آزمایشگاه ها پرداخت.

  • نویسنده : بابک صفری