اردوغان: اسرائیل جنون را کنار بگذارد و حمله به غزه را متوقف کند
اردوغان: اسرائیل جنون را کنار بگذارد و حمله به غزه را متوقف کند

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرده است که رژیم صهیونیستی از حالت جنون خارج شده و حملات گسترده علیه زنان و کودکان فلسطینی در غزه را متوقف کند. به گزارش تایسیزنیوز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی باید هرچه سریع‌تر از حالت جنون خارج شود و حملات شدید به زنان و کودکان فلسطینی […]

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرده است که رژیم صهیونیستی از حالت جنون خارج شده و حملات گسترده علیه زنان و کودکان فلسطینی در غزه را متوقف کند.

به گزارش تایسیزنیوز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی باید هرچه سریع‌تر از حالت جنون خارج شود و حملات شدید به زنان و کودکان فلسطینی در غزه را متوقف کند.

اظهارات روز شنبه اردوغان پس از آن مطرح شد که ارتش رژیم صهیونیستی امروز گفت که در نیمه‌ شب گذشته، ۱۵۰ موضع در نوار غزه را هدف قرار داده است.

اردوغان تصریح کرد: «حملات هوایی شدید و گسترده شب گذشته اسرائیل به غزه بارد دیگر، زنان، کودکان و غیرنظامیان بی‌گناه را هدف قرار داد و بحران انسانی را تشدید کرد».

در حالی که شب گذشته منابع رسانه‌ای از تسریع روند مذاکرات برای آتش‌بس در غزه سخن می‌گفتند، ارتش رژیم اشغالگر به حملات خود علیه نوار غزه تشدید بخشید و امروز ادعا کرد: «با ۱۰۰ جنگنده، به ۱۵۰ هدف زیرزمینی در شمال غزه از جمله تونل‌های جنگجویان جنبش حماس حمله کردیم. شماری از نیروهای این جنبش از بین رفتند و مقرهای نظامی و زیرساخت های زیرزمینی این جنبش از بین رفت».

اردوغان در پیامی در شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: «بمباران مداوم غزه از سوی اسرائیل که شب گذشته تشدید شد، بار دیگر زنان، کودکان و غیرنظامیان را هدف قرار داد و بر بحران انسانی افزود. اسرائیل باید فورالً از این حالت دیوانگی و جنون خارج شده و حملات را متوقف کند».

رئیس‌جمهور ترکیه ادامه داد: «من امروز تمام برادران و خواهران خود را دعوت می‌کنم تا برای برگزاری یک راهپیمایی بزرگ در حمایت از فلسطین به فرودگاه آتاتورک استانبول بیایند و در آن‌جا، بر درخواست‌های خود تأکید خواهیم کرد و با صدای بلند اعلام می کنیم که با یکدیگر در کنار مردم فلسطین در برابر سرکوبگری اسرائیل ایستاده‌ایم».

طبق گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین، مجمع عمومی سازمان ملل متحد شب گذشته، جمعه قطعنامه‌ای را درباره غزه تصویب کرد و خواستار آتش‌بس فوری و پایدار بشردوستانه شد. ۱۲۰ کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند؛ ۱۴ کشور مخالف آن بودند و ۴۵ کشور از رای دادن امتناع کردند.

پس از آنکه گروه حقوق بشری سازمان عفو بین‌الملل هم خواستار برقراری «آتش‌بس فوری» در غزه شد، رژیم صهیونیستی اظهارات این سازمان را به دلیل انتقاداتی که علیه اقدامات وحشیانه‌اش در نوار غزه مطرح شده، «مغرضانه» خواند.