ارزیابی‌های دشمنان ایران اسلامی غلط است یا ناقص
ارزیابی‌های دشمنان ایران اسلامی غلط است یا ناقص

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی گفت: با تحلیل و بررسی روند اتفاقات و رویدادهای چهار دهه گذشته و همه توطئه‌های دشمنان ریز و درشت ایران اسلامی به این نکته می رسیم که رمز شکست تمام این اقدامات این است که ارزیابی‌های آنها غلط است یا ناقص. به گزارش تایسیز نیوز، میکائیل جمال‌پور در دوره آموزشی […]

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی گفت: با تحلیل و بررسی روند اتفاقات و رویدادهای چهار دهه گذشته و همه توطئه‌های دشمنان ریز و درشت ایران اسلامی به این نکته می رسیم که رمز شکست تمام این اقدامات این است که ارزیابی‌های آنها غلط است یا ناقص.

به گزارش تایسیز نیوز، میکائیل جمال‌پور در دوره آموزشی جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به فراز و نشیب ها و فشارها و تحریم‌هایی که به انقلاب اسلامی تحمیل شده، بقا و دوام این انقلاب یک معجزه عینی است که این ادعا با توجه به مستندات و شواهد قابل اثبات است. 

وی با اشاره به تعدد جریان های ضد انقلاب در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در توصیف جنایات و خون جگرهایی که چنین جریان‌هایی به مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند همین بس که می‌توان گفت جنایات جریان‌های تکفیری معاصری چون داعش در مقابل اقدامات و جنایات این جریان‌ها بسیار کمرنگ و تحمل‌پذیرتر است.

این استادیار دانشگاه خاطرنشان کرد: در بررسی تاریخ معاصر کشورمان یعنی در یکصد سال گذشته می بینیم که پنج کودتا شامل کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ و کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پیش از انقلاب و کودتای پادگان نوژه، کودتای حزب توده و کودتای قطبی‌زاده تنها در طول دو سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما رخ داده و تمام کودتاهای پس از انقلاب با وجود برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های گسترده به سرانجام نرسیده‌اند. 

وی ادامه داد: دشمنان این مرز و بوم از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ نیز با دست نشانده ای بنام صدام سه هزار روز ایران را درگیر جنگی کردند که در آن عده و عُده ما چه از نظر نیرو و چه از نظر تجهیزات و سلاح همواره کمتر از عراق بود چون بیش از ۴۰ کشور از رژیم بعث در طول جنگ هشت ساله حمایت می کردند و صدام نیز به پشتوانه همین حمایت‌ها مدعی بود در هفت روز تهران را فتح خواهد کرد. 

جمال‌پور گفت: اما باید بررسی کرد که چه می شود صدام بعثی پس از هشت سال تجاوز و جنگ علیه ملت و کشور ایران به رئیس جمهور وقت کشورمان نامه می نویسد و اعلام شکست کرده و سازمان ملل نیز بر همین اساس عراق را شروع کننده جنگ هشت ساله علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام می کند، عراقی که فرماندهان آن تحصیل کردگان دانشگاه های برتر نظامی و جنگ‌های متعددی را تجربه کرده بودند. 

وی همچنین به رویدادهای سال‌های اخیر نیز اشاره کرد و افزود: سال ۱۳۸۸ جورج سوروس فرمانده جنگ‌های نرم و مخملی آمریکا در جمهوری‌های مستقل شده از شوروی، بر اساس تحلیل‌ها و ارزیابی‌های خود به صراحت مدعی بود که ایران ۲۲ بهمن آن سال را نخواهد دید و همین رویکرد و اقدامات و توطئه‌های طرح ریزی شده بر اساس همان تحلیل ها در اتفاقات و اغتشاشات سال های ۱۳۹۶، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۱ نیز تکرار شد و کلام و سخن اکثر دستگیر شدگان در این فتنه‌ها نیز این بود که به ما گفته بودند کار جمهوری اسلامی ایران تمام شده است. 

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: با تحلیل و بررسی روند این اتفاقات در طول چهار دهه گذشته و همه توطئه های غرب و شرق، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، سلطنت طلب ها، کوموله، مجاهدان خلق و همه دشمنان ریز و درشت ایران اسلامی به این نکته می رسیم که رمز شکست تمام این اقدامات این است که ارزیابی های آنها یا غلط است و یا ناقص. 

وی ادامه داد: این موضوع باعث شکست همه توطئه های دشمنان و پیروزی و ثبات و دوام جمهوری اسلامی ایران شده است چون برخی حقایق و واقعیت ها وجود دارند که سرمایه ما محسوب می شوند و غربی ها و دشمنان ایران اسلامی از درک آنها عاجز هستند و به گفته مقام معظم رهبری دشمنان نتوانسته اند وارد فضای محاسباتی امام خمینی شوند.  

جمال پور گفت: چون دشمن در جدول محاسباتی خود عده و عُده را مبنا قرار می دهد اما خمینی کبیر (ره) می گوید ما مامور به انجام تکلیف هستیم و نتیجه از آن خداوند متعال است و همین می شود که مادلین آلبرایت وزیر خارجه اسبق آمریکا می گوید ارزیابی های ما نشان نمی داد در ایران انقلاب شود و این انقلاب پیروز شود و در جنگ هشت ساله دوام و قوام یابد و پس از آن نیز به حیات خود ادامه دهد.  

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که در محاسبات ما مهم است اما در نزد دشمنان مورد توجه قرار نمی گیرد این است که ما به امدادهای غیبی اعتقاد داریم اما چنین واقعیتی در برترین دانشگاه های نظامی غرب نیز هیچ محلی از اعراب ندارد و نتیجه آن می شود یوم الله هشتم و نهم دی که رهبری در این خصوص می گوید من در جمع شدن فتنه ۸۸ دست غیب امام حسین (ع) را می بینم. 

این استاد دانشگاه گفت: غرب نوع مدیریت و رهبری ولایت فقیه را در جمهوری اسلامی ایران درک نکرده و شاید بتوان عمق و تاثیر این مولفه را در نامه اسماعیل حنیه خطاب به شعار دهندگان علیه ولی فقیه در جریان فتنه ۸۸ متوجه شد که نوشته بود «شما چه می دانید ولی فقیه چیست، ولی فقیه همان عاملی است که نبودش موجب اشغال فلسطین و تداوم اشغالگری غاصبان قدس شده است». 

جمال‌پور تاکید کرد: در ۴۴ سال گذشته ایران اسلامی با تکیه بر توان درون زای خود در همه عرصه ها استوار ایستاده و در جنگ تحمیلی اقتدار ملی خود را تثبیت کرد و پس از آن دوران اقتدار منطقه‌ای خود را به رخ کشید به گونه ای که امروز بدون حضور ایران هیچ برنامه‌ای در منطقه اجرا نمی شود و قدم بعدی که در حال برداشتن آن هستیم، حرکت به سمت اقتدار جهانی است و اینکه در همه این سال ها سرپا ایستاده ایم ثابت می کند که جمهوری اسلامی ایران قوی است.