افتتاح اولین نمایندگی فونیکس در تبریز
افتتاح اولین نمایندگی فونیکس در تبریز

نجارصادقي مدير شبکه نمايندگي فونيکس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح شوروم اختصاصي فونيکس نمايندگي ۴۸۳ نصر الهي با عنوان يکي از نمايندگان فونيکس در تبريز اظهار کرد : برند فونيکس حدود يک و نيم سال است که فعاليت خود را در بازار کل کشور آغاز کرده است و به لطف محصولات باکيفيت […]

نجارصادقي مدير شبکه نمايندگي فونيکس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح شوروم اختصاصي فونيکس نمايندگي ۴۸۳ نصر الهي با عنوان يکي از نمايندگان فونيکس در تبريز اظهار کرد : برند فونيکس حدود يک و نيم سال است که فعاليت خود را در بازار کل کشور آغاز کرده است و به لطف محصولات باکيفيت عرضه شده و همچنين تنوع بالاي محصول توانسته ايم سهم خوبي را از بازار کل کشور بدست آوريم.

به گزارش تایسیزنیوز، وي با اشاره به سياست مديران خودرو بر استاندارد سازي و جدا سازي نمايشگاه هاي برند ام مي ام و فونيکس گفت : با توجه به تفاوت سطح مشترياني که براي برند فونيکس تعريف شده بود با برند ام وي ام (که اولين برندشرکت مديران خودرو است) قرار بر اين شده بود که شبکه مجزايي داشته باشيم که تمام نمايندگان ما بر اين ملزم شده اند که نمايشگاه ها و مراکز خدمات پس از فروش اختصاصي اين برند را با استاندارهاي خاص خود آماده سازي و براي خدمت رساني به مشتريان سراسر کشور آماده کنند.
وي تعداد نمايندگي هاي برند فونيکس در سراسر کشور را ۸۴ برند ذکر کرد و افزود : در طول يکسال گذشته در بيش از ۷۸ نمايندگي، کارهاي استاندارسازي و جداسازي نمايشگاه هاي فويکس و ام وي ام به پايان رسيده است و تعدادي از آنها نيز در حال اتمام مراحل استاندارد سازي هستند.
وي به اهميت حوزه خدمات پس از فروش براي شرکت مديران خودرو اشاره و بيان کرد : در کنار نمايشگاه ها با توجه به اهميتي که حوزه خدمات پس از فروش براي شرکت مديران خودرو براي تمام برندها بخصوص فونيکس دارد، پس از جداسازي کار نمايشگاه ها انشاله جداسازي خدمات پس از فروش برند فونيکس نيز آغاز خواهد شد که در فضايي کاملا متفاوت با استاندارهاي روز جهاني و خدمات بروز و مناسبي براي مشتريان ارائه کنيم.
کوری نيا مدير فروش فونيکس با اشاره به فروش تيگو ۸ اولين محصول مديران خودرو اولين محصولي که دو سال قبل فروش آن را آغاز کرديم تيگو ۸ بود گفت: از نيمه دوم سال جاري محصولات زيادي خواهيم داشت و از آبان ماه فروش آن را هر ماه در برند فونکيس با يک محصول جديد ادامه خواهيم داد.
آریزو ۶ جی تی یکی از محصولاتی هست که منتظر اعلام قیمت آن هستیم و تیگو۷ پرومکس که دارای آپشن های تیگو ۸ می باشد هم به صورت تک دیفرانسیل و هم به صورت دو دیفرانسیل و در کنار اینها خودروی آریزو ۸را داریم که تست درایو آن هم انجام شده از دی ماه فروش آن شروع خواهد شد.
وی تاکید کرد: تلاش نمودیم با پرس و جو از مشتریان، محصولاتی که عرضه می کنیم مشکلات قبلی رفع گردد.
وي با بيان اينکه در حال حاضر شرکت مديران خودرو داراي دو برند فونيکس و ام وي ام است گفت: ما در اين دو برند براي مشتريان در رنج هاي مختلف محصولات مخلف داريم که محصولات برند ام وي ام محصولات اقتصادي تر و قيمت هايي پايين تر هستند‌.
وی خاطر نشان کرد: برای مشتریان در رنج های قیمتی مختلف محصولات متنوعی را در نظر گرفته ایم، البته در برندهای سایپا و ایران خودرو محصولات متنوعی با قیمتهای پایین تر عرضه می شود ولیکن در سالهای گذشته در برند ام وی ام هم خودروهای در محدوده قیمتی ۳۰۰ الی ۴۰۰ با مصرف کمتر هم داشتیم و با توجه به اینکه رقابت در محدوده قیمتهای فوق بیشتر بود تلاش نمودیم محصولاتی با سگمنت های دیگر که مردم دوست دارند را عرضه کنیم و برنامه ریزی شرکت مدیران خودرو به گونه ای است که بتوانیم بیشتر محصولاتی که برندهای دیگر آن را تولید نمی کنند را عرضه نمائیم.

کوری نيا افزود: علت اینکه قیمت برند خودروهای فونیکس نسبت به خودروهای ام وی ام بالاتر است به دلیل این می باشد که بتوانیم نیاز طیفی از مردم را در محصولاتی که شرکتهای دیگر ارائه نمی کنند پوشش دهیم.
وی در خصوص میزان مصرف خودروهای فونیکس گفت: طبق استانداردهای ایران تمامی خودروها، قبل از عرضه تست و مصرف آنها مشخص می شود و مصرف سوخت اکثر خودروهای بین ۶ الی ۸ لیتر می باشد. همچنین تیگو ۸ مدیران خودرو که به زودی عرضه خواهد شد در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱/۵ لیتر مصرف دارد و قطعاً قیمت آن بخاطر تکنولوژی به کار رفته در آن بالاتر از سایر محصولات خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک در هر دو برند ام وی ای و مخصوصا برند فونیکس شاهد عرضه محصولات برقی و هیبریدی خواهیم بود و شرکت در نظر دارد در سال آینده نمایشگاهی مختص خودروهای هیبریدی و برقی ایجاد نماید تا مشتریانی که به دنبال خودرویی با مصرف کمتر هستند با مراجعه به این نمایشگاه از این محصولات خریداری نمایند.
مدير فروش فونيکس در مورد سامانه یکپارچه فروش خودرو با اشاره به اینکه این سامانه هم نکات مثبت دارد و هم نکات منفی، گفت: این سامانه برای شرکتهای خصوصی چالش های زیادی داشته است، به عنوان مثال اگر شرکت ما بخواهد فرضا خودرویی هیبریدی را عرضه نماید اگر عرضه دست خود ما بود شهرهای بزرگ را فروشش را شروع می کردیم اما سامانه از کل شهرهای ایران ثبت نام می کند و مخصوصا در شهرهایی که دارای جمعیت کمتری می باشند دچار چالش هایی می شویم و البته نکات مثبتی هم دارد که اولویت بندی مشتریان از نکات مثب آن می باشد و صرفا در همه زمانها نمی توان گفت که این سامانه خوب است یا بد.
کروری نیا افزود: ۳ هفته پیش که سامانه یکپارچه سازی فروش به شرکتها اعلام کرده بود که اگر محصولاتی برای عرضه در ۶ماهه دوم سال دارید اعلام نمایید، شرکت ما هم اعلام آمادگی نموده و محصولات خود را با تعداد آنها معرفی نمود، اما متاسفانه با وجود اینکه مقرر بود از اول مهر ماه سامانه فروش برقرار شود فعلا شروع نشده و تمامی خودروسازان فعلا بلاتکلیف هستند و عدم هماهنگی بین شورای رقابت و وزارت صمت باعث چالشهای زیادی برای خودروسازان و مردم علی الخصوص شرکتهای خصوصی شده است.
مدير شبکه نمايندگي فونيکس گفت: تاکنون ۷۸ نمایندگی فونیکس استانداردسازی شده و شبکه فونیکس به جز استانهای گیلان و سمنان در مراکز تمامی سایر استانها نمایندگی دارد و در بعضی استانها با توجه به پتانسیل موجود درشهرستانها هم نمایندگی داریم و در آینده هم خواهیم داشت.
وی افزود: بعد از افتتاح امروز نمایندگی ۴۸۳ در تبریز، هفته آینده در شهرهای اصفهان و نجف آباد، مراسم افتتاحیه نمایشگاه خواهیم داشت و در ماه های آینده در شهرهای شیراز و شهرکرد، خوزستان و اهواز و امیدیه و بوشهر و مشهد افتتاح نمایشگاه خواهیم داشت که ظرف یکی دو ماه آینده شوروم های متعددی افتتاح خواهد شد و تلاش داریم با توسعه شبکه نمایندگی ها دسترسی به محصولات برند فونیکس را برای تمامی مشتریان در سطح کشور تسهیل کنیم.
نجارصادقي همچنین از افتتاح مرکز خدمات پس از فروش فونیکس خبر داد و گفت: اولین مرکز خدمات پس از فروش این هفته در شهر کرج افتتاح خواهد شد و هفته آینده در نجف آباد این مرکز افتتاح خواهد شد و بدین ترتیب شاهد افزایش تعداد این مراکز در سطج کشور خواهیم بود.
وی افزود: تاکنون مرکز خدمات پس از فروش برند فونیکس در کنار محصولات مدیران خودرو بود که در آینده شاهد افزایش مراکز خدمات پس از فروش اختصاصی فونیکس با استنانداردهای اختصاصی خود و خدمات بالاتر از سطح سایر برندها به مشتریان خود خواهیم بود.
نجارصادقي با اشاره به اینکه در استان آذربایجان شرقی فقط در شهر تبریز نمایندگی داریم که نمایندگی ۴۸۳ اولین نمایندگی می باشد و دو نمایندگی نیز در استان مراحل استانداردسازی خود را انجام داده اند و به زودی افتتاح خواهند شد.
نصیراللهی مدیر نمایندگی۴۸۳ فونیکس در این نشست خبری با اشاره به اینکه شرکت مدیران خودرو با ارائه محصولات متنوع و شبکه وسیع فروش و خدمات یک شرکت فوق العاده ایده آل می باشد افزود: نمایندگی ۴۸۳ در مرکز شهر واقع می باشد که به جرئت می توان گفت فاقد هرگونه نمایندگی از فروش خودرو می باشد و شوروم فونیکس در میدان ساعت و شوروم مدیران ام وی ام روبروی موزه آذربایجان مشغول به کار می باشند.
مدير شبکه نمايندگي فونيکس در خصوص برند فونیکس خاطرنشان کرد: این برند یک برند منطقه ای وده و فقط در ایران به این نام شناخته می شود.

نجارصادقي در مورد تامین قطعات توضیح داد: با توجه به اینکه این قطعات وارداتی هستند اما در برند فونیکس تلاش کرده ایم قبل از رونمایی هر محصول پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم قبل از فروش محصول انجام گرفته و با توجه به زمان فروش و تحویل خودرو به مشتریان، تامین قطعات انجام گرفته تا مشتریان با خیال راحت از محصولات فونیکس استفاده نمایند.

کروری نيا مدير فروش فونيکس، با اشاره به تاریخچه فروش مدیران خودرو تاکید کرد: مدیران خودرو همیشه تلاش کرده است که محصولات خود را به مصرف کننده نهایی برساند و سیاست قبلی و فعلی ما این نبوده که دست دلال در فروش دخیل شود و مشتری که از ما خرید نهایی را انجام میدهد مشتری باشد که واقعاً مصرف کننده باشد و جهت تسهیل خرید برای تمامی علاقمندان، سعی کرده ایم که شرایط اقساطی فروش هم داشته باشیم و این شرایط اقساطی باعث می شود از یک طرف فاصله قیمت های موجود در بازار و کارخانه کم باشد هرچند در برهه زمانی خاصی مثل شب عید معمولا نوسان وجود دارد اما در سایر فصل ها حالت نرمال بود و فاصله قیمتها کم می باشد و این باعث می شود و از طرفی دیگر خریداران اقبال بیشتری به خرید محصولات ما داشته باشند و علت نزدیک بودن قیمت خرید به قیمت کارخانه نیز همین موضوع می باشد.
وی با تاکید بر اینکه هم خریدار نقدی و هم خریدار اقساطی هر دو مصرف کننده شرکت ما محسوب می شوند و تنها تفاوت این دو خریدار فقط در زمان تحویل خودرو می باشد گفت: در زمان خردید نقدی از همان روز تحویل خریدار صاحب خودرو شناخته می شود و طبق زمانهای تحویل طبق قرارداد ۳۰، ۴۰ یا ۶۰ روزه با ذکر زمان در قرارداد نقدی از همان روز خرید مالک خودرو خواهد بود، اما در خرید اقساطی با توجه به اینکه از طریق بانکها تسهیلات لازم تامین می شود مطابق با همان مدارک ارائه شده توسط بانک مهلت تحویل خودرو مشخص می شود و در واقع هردو نوع خریدار ، مصرف کننده شرکت ما محسوب می شوند و خدمات پس از فروش و سرویس های مختص دوره ای رایگان هم شامل خریدهای نقدی و هم اقساطی خواهد بود.
کروری نيا با اشاره به اینکه دید رقابتی با سایر نمایندگیها نداریم و سعی داریم با فوکوس روی داستان دیجیتال مارکتینگ از برنامه های سنتی فروش و تبلیغات دور شویم افزود: برنامه ریزی کردیم با هماهنگی با فن کلاب فونیکس و یا ایجاد زیرمجموعه ای در استان شبکه مشتریان را توسعه دهیم. همچین با استفاده از تکنیکهای واقعیت مجازی یا واقعیت ترکیبی و رونمایی از وبسایت فونیکس کارهای موثری در سطح جهانی انجام دهیم.
گفتنی است مراسم افتتاح نمایندگی۴۸۳ فونیکس (نصیراللهی) عصر روز چهارشنبه با حضور مرلین بو ،معاون فروش و بازاریابی مدیران خودرو به همراه رونمایی از خودروی آریزو ۶ جی تی برگزار گردید.

گزاش از: نجبیبه پورکریم