افزایش سرانه ورزشی اهتمام شهرداری تبریز است
افزایش سرانه ورزشی اهتمام شهرداری تبریز است

شهردار تبریز با بیان اینکه سرانه فضای ورزش و سلامت این شهر متناسب با جایگاه و مردم این شهر نیست، گفت: افزایش سرانه ورزشی از برنامه های اولویت دار شهرداری است. به گزارش تایسیزنیوز، «یعقوب هوشیار» با حضور در یازدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های آذربایجان شرقی اعلام کرد: با بهره برداری از طرح های […]

شهردار تبریز با بیان اینکه سرانه فضای ورزش و سلامت این شهر متناسب با جایگاه و مردم این شهر نیست، گفت: افزایش سرانه ورزشی از برنامه های اولویت دار شهرداری است.

به گزارش تایسیزنیوز، «یعقوب هوشیار» با حضور در یازدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های آذربایجان شرقی اعلام کرد: با بهره برداری از طرح های ورزشی در حال اجرا تا پایان سال جاری، سرانه ورزشی تبریز ۲۰ سانتی متر افزایش می یابد.

وی اظهار کرد: تجهیز و توسعه امکانات ورزشی مدارس و پارک‌های سطح شهر در دستور کار شرکت باشگاه ورزشی شهرداری تبریز است و علاوه بر آن جشنواره‌های مختلف ورزشی نیز در سطح مناطق دهگانه شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

شهردار تبریز با اشاره به تحقق ۲۵ درصد درآمد پایدار شهرداری در نیمه نخست امسال، گفت: امیدوارم سال آینده به ۳۰ درصد برسد.

وی اعلام کرد: می خواهیم کل هزینه های جاری شهرداری را با درآمد پایدار تامین کنیم.

هوشیار با بیان اینکه با اجرای فیبر نوری، سامانه مانیتورینگ ( کنترل و نظارت ) شهری و مرکز مدیریت هوشمند شهری درصدد تقویت زیرساخت مورد نیاز اپلیکیشن های ( نرم افزارهای عملیاتی ) مدیریت شهری هستیم، خاطرنشان کرد: این نرم افزارها در کنار ایجاد اشتغال، بخشی از معضلات شهری را رفع می کند.

مساحت کل مجموعه‌های ورزشی تبریز ۲۰۶ هکتار است که با کسر ۱۹۰ هکتار مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) ، تنها ۱۶ هکتار کاربری ورزشی در سطح شهر باقی می‌ماند که متناسب با جمعیت ۲ میلیون نفر این شهر نیست.

شورای استاندارد آیین‌نامه شهرسازی حداقل سرانه ورزشی برای هر شهروند را یک متر و ۲۰ سانتی‌متر اعلام کرده است در حالی که سرانه فضای ورزشی در شهر تبریز در حدود ۳۰ سانتی متر است.