افزایش ۶۵ درصدی معتکفان در آذربایجان شرقی
افزایش ۶۵ درصدی معتکفان در آذربایجان شرقی

افزایش ۶۵ درصدی معتکفان در آذربایجان شرقی تایسیز نیوز- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امسال بیش از ۱۵ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که نشان از افزایش ۶۵ درصدی معتکفان نسبت به سال قبل دارد. به گزارش تایسیز نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی روز سه شنبه با اعلام […]

افزایش ۶۵ درصدی معتکفان در آذربایجان شرقی

تایسیز نیوز- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امسال بیش از ۱۵ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که نشان از افزایش ۶۵ درصدی معتکفان نسبت به سال قبل دارد.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: اعتکاف سنت حسنه‌ای است که تمام انبیای الهی نه تنها به انجام آن متعهد بوده اند بلکه مؤمنان را نیز به آن ترغیب و تشویق کرده اند و خوشبختانه این مراسم معنوی پس از انقلاب اسلامی و از سال ۷۵ به طور مستمر و منظم در آذربایجان شرقی در حال اجراست تا بستری برای خودسازی و تزکیه نفس میهمانان الهی در ماه رجب باشد.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری مردمی مراسم و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ف اضافه کرد: البته سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول نیز در قالب وظایف و تکالیف محوله باید بر حسن اجرا و صیانت از اصل این برنامه‌ها نظارت داشته و با انجام همکاری و همراهی‌های لازم نسبت به تسهیل گری و بسترسازی برای حضور هر چه بیشتر اقشار و تشکل‌های مردمی اهتمام کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به نتایج مثبت برگزاری مراسم اعتکاف ویژه هر قشر در ترغیب طیف‌های مختلف برای حضور در این مراسم معنوی و استفاده از فیوضات آن، گفت: چنانچه ظرافت‌ها و دقت‌های لازم در برگزاری چنین مراسمی متناسب با ذائقه هر قشر در نظر گرفته شود، شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود و نمونه آن را در برگزاری چند ساله اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی در استان به خوبی لمس کرده ایم.
حسینی خاطر نشان کرد: بر همین اساس با همکاری دستگاه ها و سازمان های مربوطه، تمهیدات و اقدامات لازم برای برگزاری منسجم و منظم مراسم اعتکاف ۱۴۰۲ از چند ماه پیش صورت گرفت به طوری که فرآیند ثبت نام مردم استان برای حضور در این مراسم در ادارات تبلیغات اسلامی و مساجد محوری و برگزار کننده اعتکاف از ۲۰ دی امسال آغاز شد و تا زمان آغاز مراسم نیز ادامه داشت.
وی اضافه کرد: ۱۵۶ مسجد استان میزبان ۱۵ هزار و ۳۹ نفر از مردم آذربایجان شرقی در مراسم اعتکاف امسال بودند که بیش از ۹ هزار و ۹۰۱ نفر از معتکفان را بانوان و پنج هزار و ۱۳۸ نفر را برادران تشکیل می دادند از این تعداد، ۲هزار و ۸ پسر و ۲هزار و ۴۵۷ دختر در مراسم اعتکاف دانش آموزی و ۶۰۳ دانشجو شامل ۳۵۰ دانشجوی دختر و ۲۵۳ دانشجوی پسر نیز توفیق حضور در اعتکاف دانشجویی را داشتند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی همچنین گفت: تبریز با ۴۹ مسجد و شش هزار و ۱۷۵ معتکف و مرند با ۱۴ مسجد و یکهزار و ۵۸۵ معتکف بیشترین تعداد مساجد برگزار کننده و شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف ۱۴۰۲ را داشتند.بیشتر بخوانید