افشای ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی نتیجه آرمانخواهی ایرانیان است
افشای ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی نتیجه آرمانخواهی ایرانیان است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به شناخت و بیداری جهان از چهره واقعی و ذات رژیم صهیونیستی گفت: افشای ماهیت و چهره اشغالگر این رژیم نتیجه سال ها آرمانخواهی ایرانیان و جبهه مقاومت است. به گزارش تایسیزنیوز، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، در خطبه های این هفته نماز جمعه […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به شناخت و بیداری جهان از چهره واقعی و ذات رژیم صهیونیستی گفت: افشای ماهیت و چهره اشغالگر این رژیم نتیجه سال ها آرمانخواهی ایرانیان و جبهه مقاومت است.

به گزارش تایسیزنیوز، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه ۴۰ روز از آغاز جنگ غزه گذشته و صهیونیست ها دست به جنایت هایی زده اند که نمونه ندارد، افزود: حمله به بیمارستان ها و مراکز درمانی و یورش زمینی به بیمارستان شفا، حاکی از شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، بی‌آبرویی بزرگ برای صهیونیست‌ ها و عمل ضدانسانی این رژیم است.

وی با اشاره به آغاز دور جدید بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: جنایت های وحشیانه و کم سابقه این رژیم، جامعه جهانی را بیدار کرده است و اگر روزی ایران تنها حامی فلسطین و مردم غزه بود اکنون جهان از خواب بیدار شده و ذات رژیم صهیونیستی را شناخته است.

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: این شناخت فراگیر جهانی حتی در شهرهای اروپایی، نتیجه سال‌ها آرمانخواهی ایرانیان و جبهه مقاومت فلسطین است و در زمان کنونی همه یکصدا این جنایت ها را محکوم می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با بیان اینکه جنگ غزه ترسیم کننده مرزهای انسانیت است، ادامه داد: هیچ انسان آزاده ای در برابر جنایات عریان صهیونیست ها، نمی تواند جانب دار جنایتکاران باشد و نباید اجازه داد که برخی سیاستمداران جای شهید و جلاد را عوض کنند.

وی یادآور شد: با وجود اینکه ملت‌ های مختلف در خیابان‌ها در حمایت از مردم مظلوم غزه حضور دارند، دولت‌ها دور میز برای ایجاد موانع بازدارنده رژیم صهیونیستی، دچار تردید و دودلی شده اند و باید بدانند که دستاورد سکوت و انفعال آنان در برابر نسل‌ کشی در غزه، چنین بی‌آبرویی را رقم زده است.

وی با قدردانی از رییس جمهور و وزیر امور خارجه برای سفر به کشورهای مختلف برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، گفت: از مردم و مسوولان ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز برای حمایت از مرم مظلوم فلسطین قدردانی می شود و تمام کشورهای اسلامی باید در زمان کنونی به وظیفه خود در قبال مردم مظلوم فلسطین عمل کنند.

حضور مردم در پای صندوق های رای مهمترین افتخار انقلاب و سند حقانیت آن است

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مستمر مردم در پای صندوق های رای در طول سال های انقلاب با وجود جنگ تحمیلی، تحریم ها، ترور و جنگ رسانه ای دشمنان، مهمترین افتخار انقلاب و سند حقانیت آن است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با تاکید بر اینکه انتخابات مهم‌ ترین نشانه مردم‌ سالاری در نظام جمهوری اسلامی است، افزود: دشمن در طول این سال ها هر کاری کرد تا مردم پای صندوق‌های رای نروند اما هیج یک از این کارها، مردم را دلسرد نکرد و در این دوره از انتخابات نیز مردم در پای صندوق های رای حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه مردم ما همیشه در حساس‌ترین مواقع به وظیفه خود عمل می‌کنند، اظهار کرد: دولتمردان جمهوری اسلامی نیز باید به مسایل معیشت و اقتصاد مردم توجه و برای رفع این مشکلات اقدام کنند.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه در حمایت و رد نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه توصیه، نه سفارش و نه حمایت می کنم، گفت: هر کسی هم از قول من در تایید یا رد نمایندگان مطلبی گفته باشد، آن را تکذیب می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: تمام آن هایی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و تایید شده اند، برای ما محترم هستند.

بسیج میوه و مولود انقلاب اسلامی است

امام جمعه تبریز با اشاره به هفته بسیج، گفت: بسیج، میوه و مولود انقلاب اسلامی است که در اندیشه امام راحل تجلی یافت و پس از امام (ره) با دستان جانباز رهبر معظم انقلاب به سازمانی مستحکم تبدیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، افزود: بسیج در طول ۴۴ سال حیات خود نشان داد که فرمول حل مسایل و نسخه شفابخش مشکلات و روزهای دشوار است و این نهاد مردمی پس از دوران دفاع مقدس، مجاهدت های خود را ادامه داده و اکنون به جایگاه والایی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه، بسیج بسیج نشان داده از متن ملت و بدنه فعال ملت است، یادآور شد: بسیج در حوادث مختلف جوهره مردمی بودن خود را نشان داده و در بطن مشکلات مردم حضور دارد.

امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه به مناسبت های هفته از جمله سالروز آزادسازی سوسنگرد، ولادت حضرت زینب (ع) و روز پرستار، هفته کتاب و روز حکمت و فلسفه به مناسبت سالروز رحلت آیت الله طباطبایی، اشاره کرد و گفت: فردا تجمع مردمی جهانی علیه رژیم صهیونیستی برگزار می شود و مردم این استان و تبریز نیز با حضور در این تجمع جنایت های این رژیم را محکوم خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: مردم این شهر فردا ساعت ۱۰.۵ صبح با تجمع در سنگ فرش و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به وظیفه دینی خود عمل خواهند کرد.