المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود
المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان خبر داد: المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از دوران کرونا، اولین المپیاد ورزشی دانشجویان در آذربایجان شرقی یک رویداد بسیار بزرگی است که حمایت ویژه تمامی مسئولین، صاحبان صنایع و مدیران را مطالبه می […]

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان خبر داد:

المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود

المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از دوران کرونا، اولین المپیاد ورزشی دانشجویان در آذربایجان شرقی یک رویداد بسیار بزرگی است که حمایت ویژه تمامی مسئولین، صاحبان صنایع و مدیران را مطالبه می کند.

به گزارش تایسیز نیوز، ابراهیم احمدی، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در خصوص بحث مهارت، علم و فناوری، دانشگاه فنی حرفه ای از سال ۱۳۴۴ پا به عرصه علم و دانش گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه در دنیا دو نوع دانشگاه وجود دارد، افزود: نوع اول دانشگاه ها، در تولید علم و آموزش نقش آفرینی می کنند که در شهر تبریز، دانشگاه هایی از جمله دانشگاه تبریز، علوم پزشکی و غیره در این عرصه فعالیت می کنند و در چاپ مقالات بین المللی رتبه های بسیار عالی را در سطح دنیا به خود اختصاص داده‌اند.

احمدی با تاکید بر اینکه نوع دیگر دانشگاه ها از نوع تکنولوژی هستند ادامه داد:این نوع دانشگاه ها، بیشتر تولید فناوری، ایجاد مهارت و تربیت تکنسین های مورد نیاز برای بازار را مورد هدف خود قرار داده‌اند و رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای از این بابت بسیار مهم بنظر می رسد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان آذربایجان‌شرقی گفت: در شهر اولین ها یعنی شهر تبریز که تمام نگاه های کشور، دنیا و حتی منطقه بر روی آن متمرکز شده است در حوزه علم و فناوری و مهارت، گردشگری و آثار باستانی نقش بسزایی داشته‌ایم و این شهر برای خود، افتخار آفرینی هایی را ضبط و ثبت کرده است.

وی ادامه داد: در قدیمی ترین دانشگاه، یعنی دانشگاه فنی حرفه ای، در حوزه مهارت، تربیت تکنسین و همچنین تامین نیروی مجرب و تکنسین مورد نیاز صنایع، تمام تلاش خود را بکار برده ایم تا با ایجاد نیروی انسانی مجرب و توانمند بتوانیم به اهداف عالی دانشگاه و وزارت علوم دست یابیم.

احمدی در خصوص المپیاد ورزشی که از اسفند ماه سال گذشته شروع شده است عنوان کرد: پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ علاوه بر روی آوری به تحصیل مجازی، حوزه ورزشی نیز مخدوم واقع شده و اردو های علمی، تیمی و مسابقات ورزشی تحت تاثیر قرار گرفت.

او در خصوص دانشگاه فنی و حرفه ای عنوان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای، بالغ بر ۱۸۰ هزار دانشجو بعنوان یک دانشگاه بزرگ علمی در کشور مطرح است و ۳۱ واحد استانی و نزدیک به ۱۸۴ دانشکده در سطح کشور را داراست.

احمدی ادامه داد: آخرین مسابقات و المپیاد های ورزشی ما در سال ۱۳۹۷ بوده که بخش پسران در خود دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی برگزار شده و میزبان دوم برای دختران، دانشگاه فنی و حرفه ای استان زنجان بود.

وی تاکید کرد: بعد از دوران کرونا، اولین المپیاد های ورزشی برای دانشجویان در آذربایجان شرقی برای دختران و پسران یک رویداد بسیار بزرگی است که حمایت ویژه تمامی مسئولین، صاحبان صنایع و مدیران را مطالبه می کند.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای واحد استان آذربایجان‌شرقی افزود: هدف اصلی از برگزاری این رویدادها ایجاد شور و نشاط، همگانی کردن ورزش، تیم سازی برای کارهای دیگر، ایجاد انگیزه و امید در بین دانشجویان و سلامت جسمی و روانی آنها می باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: در بخش دوم اهداف، معرفی پتانسیل های استان را مد نظر قرار داده ایم که نباید از این هدف بزرگ چشم پوشی کنیم.