انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید در آن حضور پیدا کنند
انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید در آن حضور پیدا کنند

رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی: انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید در آن حضور پیدا کنند تایسیز نیوز -رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی گفت: انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید حضور پیدا کنند. مرحله دوم را هم با قدرت شروع کرده‌ایم تا انتخاباتی در چارچوب […]

رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی:

انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید در آن حضور پیدا کنند

انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید در آن حضور پیدا کنند

تایسیز نیوز -رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی گفت: انتخابات، تعیین سرنوشت است و تمام مردم باید حضور پیدا کنند. مرحله دوم را هم با قدرت شروع کرده‌ایم تا انتخاباتی در چارچوب قانون و با تکیه بر مردم برگزار کنیم.

ابراهیم باقرزاده، عصر یکشنبه، دهم تیر ماه در نشست خبری افزود: به محض تایید صلاحیت اقدام به تشکیل ستاد و ۶۰ کمیته تخصصی و فعالسازی کمیته‌ها در استان‌ها کردیم. خوشبختانه مردم آذربایجان در شهر و روستاها و تبریز اقبال نشان دادند و مرحله اول با سلامت کامل برگزار شد.

وی ضمن قدردانی از حضور اقشار مختلف در انتخابات و حمایت از دکتر پزشکیان، ادامه داد: تمامی اساتید، علما، خانواده‌های شهدا، فعالان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اصناف، دانش‌آموزان، کشاورزان، صنعتگران، تمام اشخاص و علی‌الخصوص بانوان محترم فعالیت‌های خوبی انجام دادند.

وی افزود: پزشکیان با رای بسیار بالا به مرحله دوم راه یافت و معلوم بود عده‌ای از بین ۵ رقیب برای رییس جمهور شدن نیامده بودند و کمکی بودند. انشالله با حمایت‌های مردم آذربایجان و تبریز، مردم ایران، پرشورتر از مرحله اول شرکت خواهند کرد و پزشکیان رای اول خواهد بود.

باقرزاده با بیان اینکه این دولت به آحاد مردم احترام خواهد گذاشت، خاطرنشان کرد: پزشکیان قبل از انقلاب در سیستان و بلوچستان به مردم خدمت کرده و آنجا جایگاه دارد و از او به نیکی یاد می‌کنند. پزشکیان، تحصیل کرده و پزشک است، وزیر دولت آقای خاتمی بوده و برخلاف اکثر مسئولان که پایتخت نشین شده‌اند، محل سکونت دکتر پزشکیان تبریز است.

وی ادامه داد: او معتقد است که با مردم زنده است، در کنار مردم بوده و اخلاق مدار و پاکدست، به ارزش‌های دینی احترام قائل و حافظ نهج‌البلاغه، سیاستمدار دینی، معتقد به اصول انقلاب اسلامی و حکومت مردم بر مردم است. انتظار رفتارهای تند و بعضی رفتارهای که در مناظرات دیدیم را از دکتر پزشکیان، نداشته باشید.

رئیس ستاد مسعود پزشکیان در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه پزشکیان سختی‌ها و مشکلاتی را که مردم چشیده‌اند را خواهد گفت، اظهار کرد: اقناع فکری لازم داریم و مردم یا نمی‌آیند و یا می‌گویند برای چه پای صندوق بیاییم؟ پزشکیان معتقد است؛ مردم باید مسئولان را انتخاب کنند. مسئولان نوکر مردم هستند، پزشکیان، مسئول سفارشی قبول نکرده در انتصابات دخالت نکرده است.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در دعوت از مردم برای حضور در  پای صندوق‌های رای، افزود: رسانه‌ها افشا کننده اخلاق بد و فساد و رسانه‌ها مردم محور هستند. از تمام مردم قشرهای سفید و خاکستری را به حضور و مشارکت دعوت کنید. 

باقرزاده بیان کرد: مسایلی مانند برجام و FATF مسایل مهمی هستند اگر هم می‌گویند بدون این‌ها هم می‌توان مملکت را اداره کرد، نتوانستند. پزشکیان، طرفدار برجام و ارتباط با دنیا است. بدون ارتباط با دیگر شهرها و جوامع نمی‌توان زندگی کرد.

وی اظهار کرد: دکتر پزشکیان، خانواده محور بوده و معتقد است خانواده باید صحیح و سالم از نظر آزادی‌ها، سلامت و معیشت در سلامت کامل و بدون مشکل باشد و جز تعلیم و تربیت، دغدغه دیگری نداشته باشد.

وی متذکر شد: مردم ما آگاه و تحصیل‌کرده و دارای فرهنگ چند هزار ساله هستند. باید با مردم مودب رفتار کرد، علی‌الخصوص کسانی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند و هیچ فردی حق برخورد با خشونت با مردم را ندارد.

باقرزاده اظهار کرد: پزشکیان به گشت ارشاد معتقد نیست و بسیار معتقد به نسل جوان است و آرزو دارد دولت را به تدریج به جوانان منتقل کنند. در مورد تشکیلات آقای قالیباف، آن‌ها هم سیاسی و آگاه به مسایل هستند، اما نشان دادند نمی‌توانند با هم کار کنند.

وی در ادامه با اشاره به حمایت ستاد مرکزی آقای قالیباف طی بیانیه‌ای از آقای جلیلی، اظهار کرد: عده‌ای از شخصیت‌های حقیقی ستاد قالیباف از مناطق و شهرستان‌های متعدد آمده و درخواست کرده‌اند در ستاد پزشکیان فعالیت کنند. 

وی افزود: در تمامی شهرها، بخش‌ها و روستاها ستاد داریم و بعضا ستاد تک نفره، بیش از ۲۵۰ ستاد و ۶۰ کمیته تخصصی در استان تشکیل داده‌ایم. از میزان مشارکت مردم در دور اول، رضایت نسبی داریم و از مردم قهرمان تبریز تاریخ‌ساز تبریز که چشم ایران و دنیا به آن است دعوت می‌کنیم در این فرصت بیایند و نقش خود را ایفا کنند. 

رئیس ستاد مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی در ادامه در پاسخ به شبهاتی گفت: نشانه‌ای از مهندسی انتخابات در استان ندیده‌ایم، اما دخالت‌هایی در رای در مساجد و مدارس داریم که دخالت کنندگان حرف فرماندار را هم گوش نمی‌کنند.