انگیزه مردم از حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان دفاع از مردم غزه است
انگیزه مردم از حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان دفاع از مردم غزه است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انگیزه مردم از حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، دفاع از مردم مظلوم غزه و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در این شهر است. به گزارش تایسیزنیوز، «وحید جلال‌زاده» در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در تبریز اظهار کرد: یوم الله ۱۳ آبان جزو […]

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انگیزه مردم از حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، دفاع از مردم مظلوم غزه و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در این شهر است.

به گزارش تایسیزنیوز، «وحید جلال‌زاده» در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در تبریز اظهار کرد: یوم الله ۱۳ آبان جزو نقاط عطف تاریخ انقلاب است و هر سال پرشور تر از سال های قبل برگزار می شود.

وی ادامه داد: دشمن به این روزها و مناسبت ها چشم دوخته است و مردم همواره با حضورشان، توطئه ها و نقشه های شوم آنها را نقش بر آب کرده اند و امسال نیز با درک حساسیت این روز، حماسه خواهند آفرید.

جلال زاده گفت: سال گذشته و در اوج اغتشاشات مردم به صحنه آمدند و امسال نیز با حضور در صحنه، از مردم مظلوم غزه در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی حمایت خواهند کرد.

مردم هر موقع نیاز شده به میدان آمده اند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۱۳ آبان یاداور سه واقعه تاریخی مهم در تاریخ انقلاب است، تبعید حضرت امام، کشتار دانش اموزان و تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام که همه این وقایع مهم و سرنوشت ساز بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل هاشم گفت: اهمیت تسخیر لانه جاسوسی به حدی بود که امام راحل از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند.

وی به اهمیت ۱۳ آبان امسال اشاره کرد و افزود: با توجه به جریاناتی که در غزه اتفاق افتاده و جنایات این رژیم کودک کش در غزه، مردم آگاه تر از گذشته در صحنه حاضر شده اند و در واقع مردم هر موقع نیاز شده و احساس کرده اند به صحنه آمده اند.

راهپیمایان حاضر با سر دادن شعارهای خیبر خیبر یا صهیون، از غزه تا تل آویو و پیروزی با حماس است، دشمن در هراس است، مرگ بر امریکا، اسراییل کودک کش، فلسطین فلسطن؛ کودک کشی هنر نیست، غزه مگر انسان نیست جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

۱۳ آبان ماه روز دانش آموز و همچنین روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به دلیل سه اتفاق مهم در سه مقطع تاریخی سال‌های ۱۳۴۳ (تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه)، ۱۳۵۷ (کشتار وحشیانه دانش‌آموزان) و ۱۳۵۸ (تسخیر لانه جاسوسی) در ذهن دانش آموزان و عموم مردم ماندگار شده است.