بجانی:مازوت‌سوزی را  برای سلامت مردم تبریز متوقف کنید!
بجانی:مازوت‌سوزی را  برای سلامت مردم تبریز متوقف کنید!

واکنش دبیر شورای اسلامی شهر تبریز به اظهارات مدیرعامل نیروگاه تبریز:مازوت‌سوزی را  برای سلامت مردم تبریز متوقف کنید! رئیس کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ و دبیر شورای اسلامی شهر تبریز  گفت: صنایع آلاینده شهری همچون پتروشیمی و پالایشگاه تبریز  باید علاوه بر پرداخت عوارض آلایندگی اقدام به اصلاح و حذف آلایندگی از طریق تعویض فیلترهای […]

واکنش دبیر شورای اسلامی شهر تبریز به اظهارات مدیرعامل نیروگاه تبریز:مازوت‌سوزی را  برای سلامت مردم تبریز متوقف کنید!

رئیس کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ و دبیر شورای اسلامی شهر تبریز  گفت: صنایع آلاینده شهری همچون پتروشیمی و پالایشگاه تبریز  باید علاوه بر پرداخت عوارض آلایندگی اقدام به اصلاح و حذف آلایندگی از طریق تعویض فیلترهای سوخت خود کنند.

به گزارش شهریار یاسین بجانی در گفتگویی اظهار کرد : برخلاف برخی ادعاها عمده دلیل آلودگی هوای تبریز سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی تبریز است که متأسفانه علی‌رغم قول و قرار قبلی مبنی بر اصلاح فرایند تامین سوخت این مرکز و تعویض فیلترهای سوخت، هنوز از مازوت استفاده می‌کنند. 

وی افزود: استفاده از مازوت به عنوان تنها سوخت نیروگاه حرارتی موجب افزایش  آلودگی هوای تبریز شده و شهروندان را در معرض انواع بیماری‌های تنفسی و ریوی قرار می‌دهد. 

بجانی با اشاره به آلایندگی‌های موجود در صنایعی چون پتروشیمی و پالایشگاه نیز اعلام کرد: فعالیت صنایع بزرگ استان بخشی از آلودگی هوای تبریز را سبب شده  و امید می‌رود در کنار پرداخت عوارض چند صد میلیارد تومانی آلایندگی، اقدام به اصلاح و حذف آلایندگی در صنایع وابسته خود کنند. 

وی اضافه کرد: در حوزه نوسازی اتوبوس‌های شهری و خرید معوض اتوبوس‌های دربستی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز شاهد همکاری و تعامل خوبی از سوی این دو نهاد بودیم و امیدوارم این تعامل و همکاری در حوزه آلایندگی و عوارض آن نیز ادامه داشته باشد. 

دبیر شورای اسلامی شهر در مورد ضرورت ورود نمایندگان تبریز  در مجلس شورای اسلامی به بحث مازوت‌سوزی و افزایش سهمیه گاز استان نیز گفت: نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی باید از کانال‌ مجلس و دولت، وزارت نیرو را تحت فشار قرار دهند تا سهمیه گاز استان برای استفاده در نیروگاه حرارتی افزایش یابد.

  وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل بین‌بخشی آلودگی هوای تبریز کاهش یافته و  سلامت شهروندان به عنوان اولویت مدیریت شهری تامین شود.