بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است
بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است

شهردار تبریز مطرح کرد بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است شهردار تبریز گفت: بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است اما حمل و نقل عمومی بحث گسترده‌ای است و برای شهری مثل تبریز یک مسیر «بی‌آر‌تی» کافی نیست. به گزارش تایسیز نیوز ، یعقوب […]

شهردار تبریز مطرح کرد

بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است

بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است

شهردار تبریز گفت: بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است اما حمل و نقل عمومی بحث گسترده‌ای است و برای شهری مثل تبریز یک مسیر «بی‌آر‌تی» کافی نیست.

به گزارش تایسیز نیوز ، یعقوب هوشیار، عصر روز چهارشنبه در سومین نشست خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه هر عملکردی به حتم ضعف و اشکالاتی را با خود به همراه دارد ادامه داد: افراد دارای مسئولیت بخاطر حجم کاری خود نمی توانند این ضعف و اشکالات را ببینند اما خبرنگاران می‌توانند بوسیله نقطه سنجی خودشان همچین مسائلی را ارایه داده و مارا در ارایه هرچه بهتر خدمات یاری کنند.

وی گفت: در پی دوره جدید مدیریت شهری، سیاست گذاری اعضای شورا در خصوص بودجه را به عمل رسانده و میتوان گفت عملکرد بودجه‌ای که در سال ۱۴۰۱ را داشتیم به کمک مردم انجامید.

وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم همیشه جز اولویت هایمان بوده است افزود: با افتخار می‌گوئیم در سال جاری حتی به اندازه یک روز هم هوای ناسالم نداشته‌ایم و امید است در خصوص این امر به همین منوال در آینده ادامه دهیم که میتوان گفت یکی از عمده دلایل هوای پاک، حذف نمک پاشی است.

هوشیار با اشاره بر اینکه عقب ماندگی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی در ۱۰ سال گذشته به چشم میخورد و باید این نقص پوشش داده شود ادامه داد: بر اساس تحویل ۱۰۰ قرارداد، در خصوص تامین اتوبوس عملکرد قابل توجهی را داشته‌ایم به گونه ای که با نوسازی هزار دستگاه تاکسی به برکت تصویب شورا، خریداری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس، تحویل ۵۳ دستگاه از پالایشگاه، نوسازی ۵۰ دستگاه اتوبوس و تحویل ۳۰ دستگاه اتوبوس سعی بر آن شده است تا این عقب ماندگی جبران شود.

هوشیار با اشاره به اینکه در حوزه عمران تلاش کرده‌ایم تا پروژه‌های ناقص را به اتمام برسانیم خاطرنشان کرد: مشکلات برخی مسیرگشایی‌ها حل شد و تملک خانه باقرخان و مقبرالشعرا با تلاش های انجام شده به اتمام رسید.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه طبق قول و قرارهایمان با مردم تا به امروز ۳۰ قرار خدمت و ۱۰۰ دیدار مردمی برگزار شده است، ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته نقص‌های بسیاری وجود داشت که باید پوشش داده شود که در پی این امر در سال گذشته ۵۱ اتوبوس خریداری شد و همچنین سال گذشته بالای ۳۰۰ دستگاه به ناوگان اتوبوس‌رانی شهر اضافه شده است

وی ادامه داد: در برنامه های سال جاری، خریداری حداقل ۱۵۰ اتوبوس جز اولویت ها می باشد .

هوشیار در در خصوص سانحه رانندگی خیابان سیلاب تاکید کرد: در حادثه خیابان سیلاب، اتوبوس متعلق به بخش خصوصی بود که به خاطر فرسودگی آن اتفاق رخ داد و حادثه جزئی از مدیریت شهری است.

هوشیار در خصوص چاره اندیشی برای وضعیت نابسامان و شلوغ اتوبوس‌های مسیر تندرو (BRT) اظهار داشت: بخش زیادی از خریدهای جدید در مسیر brt شروع بکار کرده است اما حمل و نقل عمومی بحث گسترده‌ای است و برای شهری مثل تبریز یک مسیر «بی‌آر‌تی» کافی نیست.

شهردار تبریز با اشاره به پیشنهاد رایگان سازی مترو با هماهنگی شورای شهر، برای دانش‌آموزان در فصل مدارس افزود: با توجه به فعالیت خط اول مترو، بر آن است تا حضور مردم مردم در مترو پررنگ باشد .

وی در خصوص حادثه اتوبوس در محله سیلاب، با تاکید بر اینکه حادثه اوتوبوس سیلاب مربوط به اتوبوس بخش خصوصی است، گفت: حادثه سیلاب و ناشی از نقض فنی بو و وظیفه شهرداری در این خصوص معاینه فنی اتوبوس ها می باشد، اما حادثه بخشی از نگهداشت و مدیریت شهری است.

شهردار تبریز در مورد جبران خسارات این حادثه گفت: در مورد خسارت وارده، کارشناسان بررسی می کنند و اگر شهرداری مقصر بود از طریق بیمه شهری تامین می‌شود.

همچنین او در پاسخ به پرسش خبرنگار در مورد ساماندهی سگ های ولگرد در شهر گفت: باتوجه به حساسیت وافر خود نسبت به این موضوع، روزی نیست که آماری در این مورد نگیرم و هر لحظه آمار دقیق در دست دارم اما غذا دادن مردم به سگ‌های ولگرد حمایت از آنها باعث بروز برخی مشکلات می شود این در حالیست که من حمایت از حیوانات را مقدس می دانم اما تا جایی که به امنیت شهر و شهروندان لطمه نزند.