برترین‌های جشنواره تئاتر نامیرا آذربایجان‌شرقی معرفی شدند
برترین‌های جشنواره تئاتر نامیرا آذربایجان‌شرقی معرفی شدند

نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی حماسه های نامیرا ذیل کنگره سراسری ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی با شناخت آثار و نفرات برتر به کار خود پایان داد. به گزارش تایسیزنیوز، بر اساس رای هیات داوران این جشنواره دو نمایش “برات دل” و “یا نبودن ” را به ترتیب به دبیرخانه های چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر […]

نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی حماسه های نامیرا ذیل کنگره سراسری ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی با شناخت آثار و نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش تایسیزنیوز، بر اساس رای هیات داوران این جشنواره دو نمایش “برات دل” و “یا نبودن ” را به ترتیب به دبیرخانه های چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق) و سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی معرفی کرد و نمایشنامه “برات دل” نیز با رعایت ملاحظات لازم جهت چاپ و انتشار به حوزه هنری آذربایجان شرقی و اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس معرفی می شود.

هیات داوران در بخش موسیقی اثر سعید ستاری برای نمایش گلزخم به عنوان برگزیده، در بخش طراحی صحنه رتبه اول بیتا زاهد برای نمایش برات دل و رتبه دوم را برای شهرام احمدی در نمایش یا نبودن اعلام کرد.

در بخش بازیگری زن رتبه اول به رقیه ولی پور برای اجرا در نمایش یا نبودن، رتبه دوم برای سمانه زمانی در نمایش برات دل و رتبه سوم به معصومه عباسی برای نمایش گلزخم تعلق گرفت و در بخش بازیگری مرد نیز رتبه اول به سهیل افشاری (نمایش برات دل) ، رتبه دوم غلامرضا رزاقی( نمایش سنگ صبور) و رتبه سوم به صورت مشترک به یاشار اسکندری (نمایش یا نبودن) و محمدامین مینویی (نمایش برات دل) اختصاص یافت.

در بخش نمایشنامه نویسی رتبه اول به ابوالفضل جدیری (نمایش برات دل) و رتبه دوم به کامران شهلایی (نمایش یا نبودن) تعلق گرفت.

رتبه اول کارگردانی این جشنواره به ابوالفضل جدیری (نمایش برات دل) ، رتبه دوم به یاشار اسکندری (نمایش یا نبودن) و رتبه سوم نیز به نسیم عموزاده ( نمایش گلزخم) اختصاص یافت.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا در این مراسم با تاکید بر نقش هنر در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: دفاع مقدس یکی از بهترین و بزرگترین برگ های تاریخ ایران است که می توان از آن برای توسعه این فرهنگ اصیل و انقلابی بهره جست.

الیاس گل محمدزاده کوچکترین هدف دشمنان اسلام و انقلاب از ایجاد جنگ هشت ساله را تجزیه ایران دانست و افزود: اما این اهداف شوم و پلید با دلاوری و رشادت رزمندگان اسلام، مقاومت و ایستادگی آحاد مردم و فرماندهی امام راحل شکست خورد.

وی از دفاع مقدس به عنوان مظهر حماسه،دین داری، ایستادگی، آرمان خواهی، تدبیر و حکمت نام برد که دستاوردهای عظیم آن در بخش ها و حوزه های مختلف قابل بیان و تشریح نیست.

گل محمدزاده با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره نامیرا ، گفت: کنگره سراسری ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی که قرار است آبان ماه امسال برگزار شود، بهترین فرصت برای هنرمندان است تا بخشی از دلاوری ها و رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشند.

وی از کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و اجتماعی استان یاد کرد که کمیته هنری این کنگره باید هر چه در توان دارد با برگزاری چنین جشنواره ها و همایش های مختلف به طبق اخلاص بگذارد.