بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای رانندگی/ دوسلدورف آلمان بهترین، کلکته هندوستان بدترین!
بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای رانندگی/ دوسلدورف آلمان بهترین، کلکته هندوستان بدترین!

بر اساس تحقیقات KFZteil24 (کمپانی آلمانی فروش قطعات خودرو) از بین ۱۰۰ شهری که رانندگی در آنها سخت و طاقت فرسا توصیف شده است، وحشتناک‌ترین شهر برای رانندگی کلکته هندوستان است. به گزارش تایسیز آذربایجان و به نقل از فوربس ، پشت فرمان اتومبیل خود نشسته‌اید و سعی می‌کنید کنترل اعصابتان را داشته باشید. اوضاع […]

بر اساس تحقیقات KFZteil24 (کمپانی آلمانی فروش قطعات خودرو) از بین ۱۰۰ شهری که رانندگی در آنها سخت و طاقت فرسا توصیف شده است، وحشتناک‌ترین شهر برای رانندگی کلکته هندوستان است.

به گزارش تایسیز آذربایجان و به نقل از فوربس ، پشت فرمان اتومبیل خود نشسته‌اید و سعی می‌کنید کنترل اعصابتان را داشته باشید. اوضاع حین رانندگی اینقدر بد به نظر می‌رسد که احتمالا با خودتان فکر می‌کنید بدترین داستان ترافیکی متعلق به شهر شماست و بدترین راننده‌ها درست در کنار شما و در همین شهر زندگی می‌کنند. با این حال اگر گاهی در سفرهای خارج از کشور هم سراغ رانندگی رفته باشید،‌ در مواردی متوجه می‌شوید که تجربه شما در این سفرها صرفا یک زبان دیگر نیست که اتفاقا به آن مسلط نیستید بلکه هر شهری قصه ترافیکی خودش را دارد که یا حال شما را خوب می‌کند و یا برعکس! بر اساس تحقیقات KFZteil24 (کمپانی آلمانی فروش قطعات خودرو) از بین ۱۰۰ شهری که رانندگی در آنها سخت و طاقت فرسا توصیف شده است، وحشتناک‌ترین شهر برای رانندگی کلکته هندوستان است و این در حالیست که در طیف مخالف، یعنی بهترین‌ شهرها برای رانندگی، دوسلدورف آلمان با مهمان‌نوازترین رانندگان دنیا بهترین شهر برای رانندگی معرفی شده است.

نتایج این تحقیق بر اساس تجزیه و تحلیل سطح حمل و نقل محلی، متوسط قیمت سوخت و پارکینگ، میانگین سرعت در جاده‌ها (راهها)، میزان آلودگی هوا، تعداد تلفات جاده‌ای و البته کیفیت جاده‌ها و راهها به دست آمده است.

یکی از فاکتورهایی که دوسلدورف آلمان را در راس بهترین‌ها شهرها برای رانندگی قرار داده، تراکم ترافیک کمتر از ۲۰ درصد در بزرگراه‌های این شهر است در حالیکه راهبندان در کلکته به ۶۹ درصد رسیده است.

در بین شهرهای بین‌المللی اما، بر اساس همین تحقیقات خشمگین‌ترین راننده‌ها را می‌توانید در بودردو فرانسه و هلسینکی فنلاند پیدا کنید. این در حالیست که آرام‌ترین راننده‌ها در سن‌پطرزبورگ روسیه شناسایی شده‌اند.

در این تحقیق ۶ شهر آلمان در بیست شهر برتر برای رانندگی قرار می‌گیرند، نماینده امریکا در جمع بیست شهر برتر، سیاتل در واشنگتن است. این در حالیست که بوستون در بین ۱۰۰ شهر در رتبه ۵۰ و شیکاگو ۵۲، سن‌دیه‌گو ۵۶، میامی ۶۵، نیویورک ۷۰ و لس‌آنجلس در رده ۷۶ قرار می‌گیرند.

توماس کلوبرت، مدیر بازاریابی kfzteile24 می‌گوید: “فقدان برنامه ریزی شهری یا آموزش مدنی‌ می‌تواند رانندگی را به پراسترس‌ترین تجربه روزانه یک فرد تبدیل کند. ما امیدواریم این تحقیق برای شهر‌هایی که رتبه‌های منفی در رنکینگ دارند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند تا برای راهها و جاده‌های امن‌تر، پاک‌تر و کارآمدتر سرمایه‌گذاری کنند و با تامل درباره متدهایی که دیگر شهرهای قرار گرفته در رتبه‌های بالای این رنکینگ به کار برده‌اند، از همان روش‌ها در شهرهای خود استفاده کنند.

در اینجا ۱۰ شهر از بهترین‌ها برای رانندگی بر اساس سطح حمل و نقل و متوسط سرعت در راهها از فرودگاه تا مرکز شهر به ترتیب زیر هستند:

۱ دوسلدورف، آلمان: تراکم ترافیک ۲۰ درصد، میانگین سرعت ۳۳٫۹۲ کیلومتر

۲ دوبی،امارات: تراکم ترافیک ۲۶ درصد، میانگین سرعت ۵۰٫۷۲ کیلومتر

۳ زوریخ، سوییس: تراکم ترافیک ۳۱ درصد، میانگین سرعت ۴۰٫۸ کیلومتر

۴ توکیو، ژاپن: تراکم ترافیک ۲۶ درصد، میانگین سرعت ۴۸٫۸ کیلومتر

۵ بازل، سوییس: تراکم ترافیک ۲۷ درصد، میانگین سرعت ۲۸ کیلومتر

۶ سنگاپور، سنگاپور: تراکم ترافیک ۳۸ درصد، میانگین سرعت ۵۱٫۸۵ کیلومتر

۷ دورتموند، آْلمان: تراکم ترافیک ۲۳ درصد، میانگین سرعت ۳۱٫۸۴ کیلومتر

۸ وین، اتریش: تراکم ترافیک ۳۱ درصد، میانگین سرعت ۴۴٫۸ کیلومتر

۹ مونیخ، آلمان: تراکم ترافیک ۳۰ درصد، میانگین سرعت ۴۳٫۸۴ کیلومتر

۱۰ کلگری، کانادا: تراکم ترافیک ۲۰ درصد، میانگین سرعت ۴۲٫۸۸ کیلومتر

و حالا ۱۰ شهر از بدترین نقاط جهان برای رانندگی که راننده‌ها در این شهرها با بداخلاقی رانندگی می‌کنند:

۱ کلکته،‌ هندوستان: تراکم ترافیک ۶۹ درصد، میانگین سرعت ۱۷٫۹۲ کیلومتر

۲ کراچی، پاکستان: تراکم ترافیک ۵۹ درصد، میانگین سرعت ۱۷٫۹۲ کیلومتر

۳ لاگوس، نیجریه: تراکم ترافیک ۶۰ درصد، میانگین سرعت ۱۷٫۱۲ کیلومتر

۴ اولان باتور،‌مغولستان: تراکم ترافیک ۶۵ درصد، میانگین سرعت ۳۴٫۸۸ کیلومتر

۵ بمبئی، هندوستان: تراکم ترافیک ۶۷ درصد، میانگین سرعت ۱۲٫۹۶ کیلومتر

۶ بنگلور، هندوستان: تراکم ترافیک ۶۴ درصد، میانگین سرعت ۲۹٫۹۲

۷ هوشی‌مین، ویتنام: تراکم ترافیک ۶۴ درصد، میانگین سرعت ۲۳٫۸۴ کیلومتر

۸ بوگوتا، کلمبیا: تراکم ترافیک ۴۸ درصد، میانگین سرعت ۲۰ کیلومتر

۹ مکزیکو سیتی، مکزیک: تراکم ترافیک ۶۶ درصد، میانگین سرعت ۲۸ کیلومتر

۱۰ استانبول،‌ ترکیه: تراکم ترافیک ۴۹ درصد، میانگین سرعت ۱۸٫۸۸ کیلومتر