بهره‌برداری از ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در هفته دولت
بهره‌برداری از ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در هفته دولت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی خبر داد؛ بهره‌برداری از ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در هفته دولت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: به مناسبت هفته دولت ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش تایسیز نیوز، اروجعلی علیزاده در […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

بهره‌برداری از ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در هفته دولت

بهره‌برداری از ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در هفته دولت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: به مناسبت هفته دولت ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تایسیز نیوز، اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: ۱۲ هزار میلیارد ریال مصوبه دور دوم سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌شرقی در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که از این میزان اعتبار شش هزار میلیارد ریالی برای احداث و بهسازی راه‌های روستایی ابلاغ شده است.

سه هزار میلیارد ریال برای ساماندهی آزادراه تبریز – زنجان، دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای رفع نقاط حادثه خیز و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای بهسازی و آسفالت راه‌های شریانی اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان در حوزه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تحقق یافته است، در دور اول سفر اجرای هشت پروژه دو ساله در این حوزه با اعتبار ۱۳۴ هزار میلیارد ریال تصویب شده بود که سهم سال گذشته تخصیص یافته است.

وی به نحوه جابه جایی زائران اربعین اشاره کرد و گفت: جابه‌جایی زائران اربعین حسینی استان از ۲۷ مرداد آغاز شده و تا ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد، به منظور پاسخگویی به حجم زائران حسینی و تسهیل در بازگشت زائران، حدود ۷۰ دستگاه اتوبوس نیز از سایر نهادها از جمله شهرداری تبریز و مس سونگون به این تعداد افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: فروش ۷۰ الی ۸۰ درصد بلیت‌های اربعین حسینی به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد، ۲۰ تا ۳۰ درصد بلیت‌ها نیز به صورت حضوری در محل ترمینال‌ها برای زائران عرضه خواهد شد.

علیزاده، بیان کرد: تیم ۱۶ نفره‌ی اداره کل راهداری و حمل و نقل عمومی استان نیز برای ارائه‌ خدمات به زائران حسینی در ایستگاه مربوطه در مرز مهران مستقر می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی به شبکه راه های استان پرداخت و گفت:  آذربایجان‌شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه و از این میزان حدود چهار هزار کیلومتر شبکه راه‌های اصلی و شریانی و ۱۰ هزار کیلومتر شبکه راه روستایی است، در دو سال اخیر برای نگهداری شبکه راه‌های استان حدود ۶۰۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام شده است.

علیزاده افزود: با توجه به این میزان از آسفالت ریزی، ۸۶۰ کیلومتر از شبکه راه‌های استان با اعتبار بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال بهسازی و ۱۰ هزار کیلومتر نیز خط کشی شده است.

وی عنوان کرد: اختصاص سه هزار میلیارد ریال برای حذف ۱۶۷ نقطه‌ی حادثه خیز استان و ایمن سازی و اصلاح شیب شیروانی سه هزار و ۵۴۰ کیلومتر از شبکه راه‌های روستایی نیز از دیگر اقدامات این اداره کل در طی این بازه زمانی است.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر حدود ۵۳۱ کیلومتر از راه‌های روستایی استان با استفاده از ۴۰۰ هزار تن آسفالت، آسفالت ریزی شده است، افزود: ۱۱ هزار میلیارد ریال برای این کار اعتبار هزینه شده است.

وی اظهار کرد: خرید ۱۶ دستگاه خودرو سنگین راهداری با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس با اعتبار یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال، خرید و نصب ۴۳ دستگاه دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در راه های اصلی استان با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و احداث ۲۱۰ کیلومتر راه روستایی با اعتبار چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات این اداره کل است.

علیزاده خاطرنشان کرد: تعداد دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در راه‌های استان ۹۹ دستگاه است و در راستای کنترل وزن بارهای خودروهای سنگین در جاده‌های استان، سه دستگاه سامانه توزین با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی و در ۷۴ مدرسه حاشیه راه‌ها طرح ایمن سازی اجرا شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، ادامه داد: به مناسبت این هفته ۷۰ پروژه‌ی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به بهره‌برداری می‌رسد.

علیزاده، افزود: این طرح ها از جمله شامل بهسازی و آسفالت راه های روستایی و شریانی، حذف نقاط حادثه خیز در راه های شریانی، بهره‌برداری از مجتمع های خدمات بین راهی، خط کشی راه ها و احداث راه روستایی است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۶۶ پروژه با اعتبار هفت هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و چهار پروژه با اعتبار یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات بخش خصوصی اجرا شده است.

وی گفت: این طرح‌ها شامل بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی و شریانی، بهره‌برداری از مجتمع‌های خدمات بین راهی، حذف نقاط حادثه خیز در راه‌های شریانی، خط کشی راه‌ها و احداث راه روستایی است که از این تعداد ۶۶ پروژه با اعتبار هفت هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و چهار پروژه با اعتبار یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات بخش خصوصی اجرا شده است.

علیزاده تشریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون میزان تصادفات جاده‌ای استان در مقایسه با سال گذشته شش درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر ۴۰ میلیون تن بار از این استان به نقاط مختلف کشور و یا از سایر نقاط به این استان از سوی ناوگان باری جابجا شده است، بیان کرد: در این بازه‌ی زمانی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی در این استان حمل شده و هفت میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر نیز از سوی ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شدند.

وی افزود: بازسازی ناوگان حمل و نقل مسافر استان با استفاده از تسهیلات یارانه‌ای ماده ۱۸ به مبلغ ۱۴۳ میلیارد ریال، اعطای ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی چهار مجتمع خدمات بین راهی و نصب چهار پل عابر پیاده در راه های استان را از اقدامات این اداره‌ی کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی است.

وی بیان کرد: سال گذشته طرح جامع پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز مطالعه و ۱۵ هکتار زمین به مساحت این پایانه‌ها الحاق شد همچنین اعتبار پروژه توسعه این پایانه‌ها ۳۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال است که تاکنون در اجرای این طرح ۳۵۰ میلیارد ریال در این پایانه‌ها هزینه شده است و طی دو سال اخیر ۳۹۱ هزار دستگاه کامیون و ۶۵۰ هزار مسافر از طریق این پایانه‌ها به کشورهای مقصد تردد کرده یا وارد کشور شده‌اند.