بیشترین تخلفات پزشکی در آذربایجان‌شرقی مربوط به حوزه‌ دندانپزشکی است
بیشترین تخلفات پزشکی در آذربایجان‌شرقی مربوط به حوزه‌ دندانپزشکی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۱ تاکنون بازدیدهای نظارتی درمان، هدفمند و کیفی‌تر انجام شده است، گفت: در سال جاری بیشترین تخلفات پزشکی در آذربایجان شرقی مربوط به حوزه‌های دندانپزشکی، پوست و زیبایی است. به گزارش تایسیزنیوز، «جواد احمدیان» اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان مهرماه […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۱ تاکنون بازدیدهای نظارتی درمان، هدفمند و کیفی‌تر انجام شده است، گفت: در سال جاری بیشترین تخلفات پزشکی در آذربایجان شرقی مربوط به حوزه‌های دندانپزشکی، پوست و زیبایی است.

به گزارش تایسیزنیوز، «جواد احمدیان» اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان مهرماه تعداد یک هزار و ۷۲۱ بازدید از موسسه های درمانی، درمانگاه‌ها و مطب‌ها انجام شده است که ۶۴ پرونده به دادگاه انتظامی نظام پزشکی، ۶۵ پرونده به دادگاه، ۶۲ مورد به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده و ۵۸ مرکز نیز پلمب و تعطیل شده است.

وی از کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در برخورد با مراکز درمانی غیرمجاز در بین دانشگاه‌های تیپ یک کشور خبر داد و گفت: سلامتی مردم یک مساله مهم است به همین دلیل ما و همکارانمان در اداره نظارت تمام تلاشمان را برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو به کار می‌گیریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تشکر از حمایت‌های دادستانی و دستگاه قضا در این امر و تلاش‌های مدیریت حقوقی دانشگاه و پلیس اماکن عمومی استان از شهروندان خواست که گزارش ها و شکایت های خود را در خصوص مراکز درمانی غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت جامعه از طریق شماره ۱۹۰ (سامانه شکایات مردمی وزارت بهداشت) اعلام کنند.