تا پنج سال آینده، فضانورد ایرانی به فضا می‌فرستیم
تا پنج سال آینده، فضانورد ایرانی به فضا می‌فرستیم

دیجیاتو نوشت: عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه نشست دولت، در جمع خبرنگاران از اعزام فضانورد ایرانی به فضا ظرف پنج سال آینده خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، زارع‌پور اعلام کرد تست‌های اولیه کپسول زیستی به‌زودی انجام خواهد شد تا در یک افق ۵ ساله، بتوانیم فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم. او دراین‌باره گفت:‌ […]

دیجیاتو نوشت: عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه نشست دولت، در جمع خبرنگاران از اعزام فضانورد ایرانی به فضا ظرف پنج سال آینده خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز، زارع‌پور اعلام کرد تست‌های اولیه کپسول زیستی به‌زودی انجام خواهد شد تا در یک افق ۵ ساله، بتوانیم فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم.

او دراین‌باره گفت:‌ «تا پایان سال چند رویداد فضایی دیگر هم خواهیم داشت و پرتاب‌های متعددی را انجام خواهیم داد که جزئیات آن به‌مرور اعلام خواهد شد. یکی از این موارد، استفاده از کپسول زیستی است که ظرف یکی‌دو ماه آینده تست‌های زیرنظری آن انجام خواهد شد.»

به گفته زارع‌پور، کپسول زیستی یک نیاز اساسی برای اعزام فضانورد و موجود زنده به فضاست، چرا که باید یک محفظه برای موجود زنده وجود داشته باشد: «با انجام این تست‌ها می‌توانیم کاری کنیم که موجود زنده بتواند در مدار زمین قرار بگیرد یا در ایستگاه فضایی قرار بگیرد. تست‌های اولیه این کپسول زیستی جدید درحال انجام است تا در عرض پنج سال آینده، فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم.»