تبریک تلفنی امام جمعه تبریز به بانوی دانشمند تبریزی
تبریک تلفنی امام جمعه تبریز به بانوی دانشمند تبریزی

غافلگیری به سبک آل‌هاشم تبریک تلفنی امام جمعه تبریز به بانوی دانشمند تبریزی امام جمعه تبریز تلفنی به «سودابه داوران» بانوی دانشمند تبریزی که مدال طلای آکادمی مخترعان اروپا را کسب کرده و خارج از کشور است، تبریک گفت. به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، که به کارهای مبتکرانه و خلاقانه فرهنگی، اجتماعی […]

غافلگیری به سبک آل‌هاشم

تبریک تلفنی امام جمعه تبریز به بانوی دانشمند تبریزی

تبریک تلفنی امام جمعه تبریز به بانوی دانشمند تبریزی

امام جمعه تبریز تلفنی به «سودابه داوران» بانوی دانشمند تبریزی که مدال طلای آکادمی مخترعان اروپا را کسب کرده و خارج از کشور است، تبریک گفت.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، که به کارهای مبتکرانه و خلاقانه فرهنگی، اجتماعی و ارتباطات مردمی مشهور است این بار نیز در تماس با دکتر داوران دانشمند و شیمی‌دان تبریزی کسب مدال طلای معتبرترین جایزه اروپا را در استانبول تبریک گفت.

امام جمعه تبریز در تماس با دکتر داوران که پیش از این به عنوان نخستین زن در دنیا مدال علمی یونسکو در نانوتکنولوژی را دریافت کرده است، آرزوی کسب موفقیت‌های بیشتر کرد.

سودابه داوران عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۲۲ خرداد امسال مدال طلای آکادمی مخترعان اروپا در جشنواره «Teknofest ۲۰۲۳» را کسب کرد.

وی پیش از این نیز عنوان نخستین زن دنیا در کسب مدال علمی یونسکو در نانوتکنولوژی را از آن خود کرده است.

«نانو الیاف حاوی داروهای آنتی‌بیوتیک و عصاره‌های گیاهی ضدمیکروبی برای درمان زخم‌های عفونی مقاوم به آنتی‌بیوتیک» عنوان طرح تحقیقاتی دکتر داوران است که در جشنواره «Teknofest ۲۰۲۳» که در اردیبهشت امسال در استانبول برگزار شد، مقام اول را کسب کرد.

تکنوفست یکی از مشهورترین مسابقات در ۳۹ حوزه مختلف تکنولوژی‌ از فضا تا هوش مصنوعی و البته تکنولوژی‌های گردشگری است و از سال ۲۰۲۲ رشته‌های جدیدی نظیر تکنولوژی‌های متناسب برای افراد توان‌یاب، تکنولوژی‌های گردشگری مانند بات‌های سفر یا چت بات‌ها (ChatBots)، گجت‌های پوشیدنی به آن اضافه شده‌اند.

هدف از برگزاری تکنوفست ایجاد آگاهی در اذهان عمومی نسبت به پیشرفت‌های حاصل در رابطه با تکنولوژی‌های پیشرفته و کمک به جوانان فعال در این حوزه است.

جشنواره تکنوفست با مشارکت بسیاری از سازمان‌ها دارای نقش مهم در توسعه فناوری ملی هر ساله از ۲۷ آوریل تا اول می در ترکیه برگزار می‌شود.