تخریب کامل ۳ واحد مسکونی در زلزله سراب و میانه
تخریب کامل ۳ واحد مسکونی در زلزله سراب و میانه

مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد تخریب کامل ۳ واحد مسکونی در زلزله سراب و میانه مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۳ واحد مسکونی در زلزله شب گذشته سراب و میانه ۱۰۰درصد تخریب و برخی واحدها نیز از ۳۰ تا ۵۰درصد دچار خسارت شدند. به گزارش تایسیز نیوز، محمدباقر هنربر روز سه شنبه […]

مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد

تخریب کامل ۳ واحد مسکونی در زلزله سراب و میانه

تخریب کامل ۳ واحد مسکونی در زلزله سراب و میانه

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۳ واحد مسکونی در زلزله شب گذشته سراب و میانه ۱۰۰درصد تخریب و برخی واحدها نیز از ۳۰ تا ۵۰درصد دچار خسارت شدند.

به گزارش تایسیز نیوز، محمدباقر هنربر روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این خسارت ها در ۱۸روستای ۲ شهرستان سراب و میانه بوده و سه واحد مسکونی ۱۰۰درصد تخریب شده در روستای تازه کند شهرستان سراب و روستای مهماندوست شهرستان میانه بوده که ساکنان اسکان اضطراری داده شدند.

وی افزود: خوشبختانه فوتی در این زلزله گزارش نشده و هر ۱۷ مصدوم نیز که بیشتر بر اثر گریز و رعب و وحشت از زلزله دچار صدمه شده بودند به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

وی ادامه داد: یازده تیم ارزیاب و همچنین تیم برآورد خسارت میزان آسیب و تخریب زلزله در منطقه مشغول ارزیابی مالی خسارت ها هستند که بنا به اعلام این تیم ها بیشتر شامل ترک خوردگی، ریزش و تخریب دیوار در مناطق بافت قدیمی روستاها اعلام شده است.

در سال ۱۳۹۸ نیز زلزله مشابه در همین منطقه اتفاق افتاد. شب گذشته نیز زلزله‌ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر دوشنبه شب بخش‌هایی از سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.