تداوم گرمای هوا در آذربایجان شرقی تا پایان هفته
تداوم گرمای هوا در آذربایجان شرقی تا پایان هفته

تداوم گرمای هوا در آذربایجان شرقی تا پایان هفته رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می‌دهد که تا پایان هفته گرمی هوا در استان تداوم می‌یابد. به گزارش تایسیز نیوز ، محمد امیدفر افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در […]

تداوم گرمای هوا در آذربایجان شرقی تا پایان هفته

تداوم گرمای هوا در آذربایجان شرقی تا پایان هفته

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می‌دهد که تا پایان هفته گرمی هوا در استان تداوم می‌یابد.

به گزارش تایسیز نیوز ، محمد امیدفر افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در استان حاکم بوده و دمای هوا ثابت بوده و تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد.

وی با بیان اینکه از روز جمعه احتمال ورود سامانه بارشی به جو استان پیش بینی می شود، اظهار کرد: در برخی نواحی استان با توجه به شرایط فصلی و محلی به ویژه بعد از ظهر شاهد افزایش ابر خواهیم شد.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: کودکان و سالمندان در زمان های اوج گرما به ویژه ظهر و بعد از ظهر برای جلوگیری از گرمازدگی از حضور در فضای باز خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای ۹ درجه و جلفا، شبستر و بندرشرفخانه با دمای ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۲۴ درجه سانتی گراد رسید.