ترامپ فرمان تسریع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را امضا می‌کند
ترامپ فرمان تسریع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را امضا می‌کند

ترامپ فرمان تسریع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را امضا می‌کند یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس‌جمهور این کشور قصد دارد با صدور یک فرمان اجرایی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را سرعت بخشیده و مجموع نظامیان آمریکایی حاضر در این دو کشور را به […]

ترامپ فرمان تسریع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را امضا می‌کند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس‌جمهور این کشور قصد دارد با صدور یک فرمان اجرایی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را سرعت بخشیده و مجموع نظامیان آمریکایی حاضر در این دو کشور را به ۵۰۰۰ نفر کاهش دهد.

به گزارش تسنیم، شبکه خبری سی‌ان‌ان دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد تا پایان هفته جاری میلادی با صدور یک فرمان اجرایی روند خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را سرعت ببخشد.

این منابع آگاه همچنین به سی‌ان‌ان گفته‌اند که پنتاگون اخیراً با صدور یک «فرمان هشدار» به فرماندهان تحت امر خود دستور داده است که برنامه‌ریزی‌های لازم را کاهش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در عراق و افغانستان به ۲۵۰۰ نفر (در هر یک از دو کشور) آغاز کنند.

به گفته این منابع آگاه، دور جدید خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق تا روز ۱۵ ژانویه (۲۶ دی‌ماه) به انجام خواهد رسید.

در حال حاضر ۴۵۰۰ نظامی آمریکایی در افغانستان و ۳۰۰۰ نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند.

تاکنون مقامات پنتاگون و کاخ سفید به درخواست‌های سی‌ان‌ان برای اظهارنظر درباره طرح خروج بخشی دیگری از نیروهای آمریکایی از خاک عراق و افغانستان پاسخی نداده‌اند.