تشریح پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ از زبان شهردار منطقه
تشریح پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ از زبان شهردار منطقه

تشریح پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ از زبان شهردار منطقه شهردار منطقه ۲ تبریز پروژه‌های عمرانی در حال اجرای این منطقه را تشریح کرد. به گزارش تایسیز نیوز، موسی علی‌پور زنوزی شهردار منطقه ۲ پروژه‌های درحال اجرا و پروژه‌های آتی این منطقه را تشریح کرد. وی فرهنگسرای فرهنگ و رسانه که برای استفاده اصحاب رسانه در […]

تشریح پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ از زبان شهردار منطقه

تشریح پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ از زبان شهردار منطقه

شهردار منطقه ۲ تبریز پروژه‌های عمرانی در حال اجرای این منطقه را تشریح کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، موسی علی‌پور زنوزی شهردار منطقه ۲ پروژه‌های درحال اجرا و پروژه‌های آتی این منطقه را تشریح کرد.

وی فرهنگسرای فرهنگ و رسانه که برای استفاده اصحاب رسانه در رجائی شهر درحال احداث است را بعنوان مهمترین پروژه درحال احداث شهرداری منطقه ۲ در ۲۴ هزارمترمربع مساحت عرصه نام برد که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

علی‌پور گفت: این فرهنگسرا در شش طبقه و در هشت هزار مترمربع فضا (هر طبقه یک هزار و ۳۰۰ مترمربع) به همراه یک پارک بزرگ که در نوع خود پروژه کم‌نظیری خواهد بود، با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه درحال احداث است و به محض اتمام آن موجب تجمیع فعالیت‌های اصحاب رسانه خواهد بود و به صورت نمایشگاه دائمی مطبوعات مورد استفاده علاقمندان قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه ۲ از اجرای عملیات عمرانی پارک سلامت بلوار استادمعین به عنوان دومین پروژه مهم در حال احداث شهرداری منطقه ۲ در حدود یک هکتار مساحت نام برد که برای استفاده شهروندان و اهالی ولیعصرجنوبی در حال احداث است.

وی در این خصوص گفت: احداث دیوار سنگی، کف‌سازی پیاده‌راه و جدول‌گذاری محوطه پارک سلامت در مرحله اجرا است.

علی‌پور، احداث فرهنگسرا، زمین ورزشی و زمین بازی کودکان، نگهبانی و نمازخانه، ایجاد راه دسترسی و رسیدگی به وضعیت روشنائی و فضای سبز، احداث سرویس بهداشتی و … از امکاناتی برشمرد که برای احداث پارک سلامت مدنظر قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۲ همچنین از عملیات احداث مخزن ذخیره آب پارک شمیم پایداری در حجم دو هزار و ۲۰۰ مترمکعب خبر داد و گفت: این مخزن در ضلع شمالی پارک شمیم پایداری به منظور حفظ و نگهداری اصولی از پارک‌ها و فضاهای سبز شهری سطح حوزه این منطقه احداث می‌شود که در مراحل پایانی قرار دارد.

علی‌پور همچنین درباره احداث مجموعه ورزشی کوی دادگستری نیز گفت: سه زمین ورزشی در کوی دادگستری احداث می‌شود که نصب چمن مصنوعی زمین مینی فوتبال در این کوی درحال تکمیل است.

به گفته شهردار منطقه ۲، زمین ورزشی مینی فوتبال برای اولین بار به طور استاندارد در کوی دادگستری در یک هزار و ۱۰۰ مترمربع مساحت با نصب چمن مصنوعی در حال احداث است.

وی، از زمین در حال احداث والیبال نیز خبر داد و افزود: این زمین ورزشی در حال حصارکشی است و برای استفاده شهروندان ورزش‌دوست دارای امکاناتی از قبیل رختکن و سرویس بهداشتی و نگهبانی خواهد بود.

علی‌پور، همچنین درباره برنامه آتی شهرداری منطقه ۲ برای تکمیل مجموعه ورزشی کوی دادگستری تصریح کرد: زمین بستکبال سه نفره در برنامه‌ریزی این منطقه قرار گرفته و به زودی احداث این زمین ورزشی برای علاقمندان به این ورزش مفرح در کوی دادگستری آغاز می‌شود.

شهردار منطقه ۲ تبریز در ادامه توضیحات خود گفت: احداث سه سالن ورزشی در مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گلی نیز در برنامه آتی این منطقه قرار دارد.

وی اعتبار اولیه این زمین‌های ورزشی را جمعاً با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه و در یک هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت نام برد که شامل سالن‌های ورزشی زورخانه، والیبال ساحلی و اسکواش در پارک بزرگ ائل گلی برای استفاده علاقمندان است که بزودی عملیات عمرانی این سالن‌ها آغاز می‌شود.

بنا بر اعلام شهردار منطقه ۲، با توجه به مورد استفاده قرار گرفتن مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گلی توسط شهروندان و گردشگران در فصول مختلف سال، احداث سالن‌های ورزشی می‌تواند برای بهره‌برداری بهینه شهروندان از اوقات فراغت، موثر واقع شود.

علی‌پور همچنین از احداث سالن ورزشی چاوان در جنب اتوبان شهیدکسائی با ۱۲۰ میلیاردریال اعتبار اولیه و در دو هزارمربع مساحت نام برد که این سالن درحال تکمیل است و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در انتهای شهرک یاغچیان و جنب اتوبان شهیدکسائی نیز سالن ورزشی دیگری در مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار اولیه ۱۵۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

به گفته علی‌پور، راه‌اندازی سایت تیراندازی و سالن پینگ پنگ در جنب سالن ورزشی نور شهرک یاغچیان برای استفاده شهروندان از سایر فعالیت‌های شهرداری منطقه ۲ برای ایجاد امکانات ورزشی در سطح منطقه به شمار می‌آید.