تعریف ترامپ از رئیس جمهور چین
تعریف ترامپ از رئیس جمهور چین

رئیس جمهور پیشین آمریکا در حالی از رئیس جمهور چین تعریف و تمجید کرد که جو بایدن در جریان اولین دیدارش با رئیس جمهور شی وی را یک «دیکتاتور» خوانده و مورد انتقاد قرار داده بود. به گزارش تایسیزنیوز، «دونالد ترامپ»رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان برگزاری کمپین انتخاباتی دیگر در ایالت آیووای آمریکا از […]

رئیس جمهور پیشین آمریکا در حالی از رئیس جمهور چین تعریف و تمجید کرد که جو بایدن در جریان اولین دیدارش با رئیس جمهور شی وی را یک «دیکتاتور» خوانده و مورد انتقاد قرار داده بود.

به گزارش تایسیزنیوز، «دونالد ترامپ»رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان برگزاری کمپین انتخاباتی دیگر در ایالت آیووای آمریکا از قدرت و رهبری رئیس جمهور چین تعریف کرده و جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا را فردی «ضعیف» تلقی کرد.

به گزارش «دزرت نیوز» تنها پس از گذشت چند روز از سفر تاریخی «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین به ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا با اتخاذ موضعی خلاف موضع انتقادی بایدن، از شی تمجید و قدردانی کرده و او را «مردی بزرگ» توصیف کرد.

ترامپ در جریان این گردهمایی، رئیس‌جمهور شی را فردی «قوی» و «باهوش» خواند ودر مقابل تعریف‌های خود از شی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را فردی «ضعیف» و «بسیار احمق» معرفی کرد.

مواضع حمایت‌طلبانه ترامپ از رئیس جمهور چین در حالی عنوان شد که پیشتر بایدن پس از دیدار با وی در کالیفرنیا از او به عنوان یک رئیس‌جمهور «دیکتاتور» یاد کرده بود.

ترامپ در جمع هواداران ۱ هزار و ۴۰۰ نفری خود در ایالت ایووا عنوان کرد: شاید مطبوعات آمریکایی از این که از رئیس جمهور چین تعریف می کنم، چندان خوششان نیاید. چه می توانم در مورد وی بگویم جز اینکه با دستان آهنین خود کشوری ۱.۴ میلیارد نفری را اداره می کند.

جدا از مواضع مطرح شده در باب رئیس جمهور چین، ترامپ در طی سخنان خود از «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه نیز صحبت کرد و اظهارات حمایتی گسترده‌ای را هم در باب «ویکتور اوربان» رئیس جمهور مجارستان مطرح کرد. وی در این موضع گیری از روسای جمهور هر دو کشور مجارستان و روسیه نیز به عنوان «قوی ترین رهبران» جهان یاد کرد.  

اگرچه پیشتر بایدن رئیس جمهور روسیه را فردی «دیکتاتور و قاتل» خوانده بود و از واژه «اراذل اوباش» برای توصیف اوربان استفاده کرده بود.

ترامپ همچنین در بخشی از سخنرانی‌اش به ماجرای مکالمه تلفنی خود با «عبدالغنی برادر» یکی از رهبران و معاون سیاسی طالبان در افغانستان اشاره و عنوان کرد از اینکه عبدالغنی در این مکالمه وی را «عالیجناب» خطاب کرده بود، بسیار خرسند بود و در انتقاد از بایدن خطاب به هوادارانش عنوان کرد: به نظر شما او بایدن را هم «عالیجناب» خطاب می‌کند؟

در جریان این سخنرانی ترامپ مدعی شد که تنها فردی خواهد بود که مانع از شکل گیری «جنگ جهانی سوم» در دنیا خواهد شد و بخش گسترده‌ای از اظهاراتش در این رابطه به انتقاد از عملکرد بایدن گذشت. ترامپ تمامی رقبای جمهوری‌خواهش را هم در این سخنرانی مورد تمسخر قرار داده و با اشاره به نتایج نظر سنجی‌های انتخاباتی به شانس بسیار پایین آنها برای پیروزی در انتخابات اشاره کرد.