تقاضای استعفای الیاس نادران اعلام وصول شد
تقاضای استعفای الیاس نادران اعلام وصول شد

در آغاز نشست علنی روز دوشنبه ۲۲ آبان مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران، نماینده تهران، اعلام وصول شد. به گزارش تایسیزنیوز، در آغاز نشست علنی روز دوشنبه ۲۲ آبان مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران  نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات اعلام وصول شد و در دستور کار مجلس قرار […]

در آغاز نشست علنی روز دوشنبه ۲۲ آبان مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران، نماینده تهران، اعلام وصول شد.

به گزارش تایسیزنیوز، در آغاز نشست علنی روز دوشنبه ۲۲ آبان مجلس شورای اسلامی، تقاضای استعفای الیاس نادران  نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات اعلام وصول شد و در دستور کار مجلس قرار گرفت.

طبق آئین‌نماه داخلی مجلس درخواست‌کننده استعفا که الیاس نادری است ۱۵ دقیقه فرصت دارد که دلایل خود را برای استعفا تشریح کند و بعد استعفای وی به رأی گذاشته می‌شود. در صورت موافقت نمایندگان استعفای نادران پذیرفته می‌شود و در صورت مخالفت نمایندگان با استعفای نماینده،درخواست‌کننده باید به انجام وظایف نماینده خود ادامه دهند.

به گزارش فارس، الیاس نادران که در جلسه علنی روز گذشته مجلس در انتقاد به نحوه اداره مجلس و عدم رسیدگی به درخواست استعفایش دست به تحصن زد و در مقابل جایگاه هیئت رئیسه مجلس در صحن، روی زمین نشست.  او که در جلسه نوبت صبح در نهایت با وساطت مجتبی ذوالنور نایب رئیس مجلس به تحصن خود پایان داده بود، از ابتدای جلسه نوبت عصر نیز بار دیگر مقابل جایگاه هیات رئیسه مجلس به تحصن نشست و وساطت هیچ یک از نمایندگان را نیز نپذیرفت.

در نهایت محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه نوبت عصر روز گذشته مجلس، در واکنش به تحصن این نماینده و درخواست وی برای در دستور قرار گرفتن درخواست استعفایش به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: مصوبه آیین نامه داخلی مجلس درباره استعفا این است که این درخواست باید مدلل باشد و سپس به صحن ارائه شود؛ در این زمینه در هیئت رئیسه تصویب کرده‌ایم که موضوع استعفای نمایندگان را در اولین جلسه هیئت رئیسه مطرح کنیم و اگر دلیل پذیرفته شد، در اولین جلسه صحن آن  را اعلام وصول می‌کنیم.