تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده با شروع آسفالت‌ریزی در آستانه بهره برداری قرار گرفت
تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده با شروع آسفالت‌ریزی در آستانه بهره برداری قرار گرفت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خبر داد:تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده با شروع آسفالت‌ریزی در آستانه بهره برداری قرار گرفت معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از آغاز عملیات آسفالت‌ریزی تقاطع غیرهمسطح شهید رحمان فروزنده و افتتاح طبق روز شمار اعلام شده خبر داد. به گزارش شهریار، سامان احمد زاده با اعلام خبر فوق اظهار […]

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خبر داد:تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده با شروع آسفالت‌ریزی در آستانه بهره برداری قرار گرفت

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از آغاز عملیات آسفالت‌ریزی تقاطع غیرهمسطح شهید رحمان فروزنده و افتتاح طبق روز شمار اعلام شده خبر داد.

به گزارش شهریار، سامان احمد زاده با اعلام خبر فوق اظهار کرد: آسفالت ریزی رمپ شرقی  تقاطع غیر همسطح شهید رحمان فروزنده آغاز شده و در روزهای آتی کل مسیر پروژه آسفالت می‌شود. این پروژه ترافیکی با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران و نیروهای زحمت کش شهرداری در ۳۰ آبان ماه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان پیچیدگی‌های اجرایی این پروژه افزود: برخلاف تصور عمومی، تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده تنها یک پروژه نیست بلکه به دلیل شرایط محل اجرای آن، دو پروژه دیگر نیز در دل این پروژه به اجرا درآمده است که در مجموع برای انجام این پروژه ۹۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در زیر این تقاطع به دلیل فرسودگی تاسیسات و تخریب بخشی از کانال ایلی سو، ناگزیر پروژه بهسازی و دال‌گذاری کانال نیز همزمان با اجرای پروژه اصلی به اجرا درآمده است و اجرای دیواره‌ای به ارتفاع ۲/۵ متر و به طول ۹۰ متر یکی از این پروژه‌ها بوده است.

احمدزاده در خصوص اطلاعات فنی این پروژه یادآور شد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده به موازات کانال ایلی‌سو، منطبق بر آن و روی آن  احداث شده است، طول این پروژه  ۵۲۶ متر و شامل دو کوله و پنج پایه و طول عرشه ۱۹۲ متر و عرض حدود ۱۶ متر است و متشکل از حدود ۲۱۰ عدد شمع بتنی به عمق ۲۰ و ۱۵ متری به صورت شمع‌های زیر پایه‌ها و کوله‌ها و شمع‌های مجاور کانال و همچنین شمع‌های ترافیکی بین پایه‌ها است.