تلاش‌های دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تداوم یابد
تلاش‌های دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تداوم یابد

رئیسی: تلاش‌های دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تداوم یابد رئیس‌جمهور با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۱۲ درصدی تورم در خرداد، تداوم تلاش‌های هماهنگ همه دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تا پایان سال را خواستار شد. به گزارش تایسیز نیوز حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در […]

رئیسی:

تلاش‌های دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تداوم یابد

تلاش‌های دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تداوم یابد

رئیس‌جمهور با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۱۲ درصدی تورم در خرداد، تداوم تلاش‌های هماهنگ همه دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تا پایان سال را خواستار شد.

به گزارش تایسیز نیوز حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر روز یکشنبه هیأت دولت با اشاره به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تحقق ۴ اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات پایان امسال تاکید کرد: دولت بعنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها و در حمایت و یا ایجاد محدودیت برای آنان نخواهد داشت و در عین حال تمام امکانات خود را برای تحقق ۴ اصل مورد انتظار رهبر انقلاب بکار خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و با مشارکت بالا را عامل ارتقای امنیت ملی و اعتماد عمومی دانست و همه دستگاه‌ها را مکلف کرد به وزارت کشور در اجرا و برگزاری انتخابات مشارکتی کمک کنند.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۱۲ درصدی تورم در خرداد ماه، تداوم تلاش‌های هماهنگ همه دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تا پایان سال را خواستار شد.

رئیسی با ابراز نگرانی از آمار تلفات جاده‌ای و با اشاره به فرارسیدن تعطیلات تابستانی، از وزیر راه و شهرسازی خواست که با همکاری دیگر اعضای شورای‌عالی حمل و نقل و ایمنی ترافیک برای پیشگیری از حوادث رانندگی و تلفات جاده‌ای همه امکانات موجود را به کار گیرند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات وزیر و مسئولان وزارت نیرو در مدیریت مصرف برق خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال و اهمیت و ضرورت رشد تولید، همه استانداران و فرمانداران به وزارت نیرو در زمینه مدیریت مصرف برق کمک کنند تا علاوه بر ممانعت از بروز خاموشی در بخش خانگی، از ایراد خسارت به بخش تولید به دلیل قطعی برق نیز جلوگیری شود.

رئیسی در ابتدای این نشست، با اشاره به ایام پرفضیلت ماه ذی‌الحجه بهره‌گیری از فرصت این ماه برای کسب توفیق معرفت الهی و مقام تسلیم در راستای خودسازی به‌عنوان مقدمه جامعه‌سازی را به مسئولان دستگاه‌ها توصیه کرد.

در جلسه امروز هیأت وزیران، «سیدامیر سیاح» رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در عملیاتی کردن درگاه ملّی مجوزها ارائه کرد.