توسعه حمل و نقل عمومی، مطالبه اصلی تبریزی‌ها از شهرداری در بودجه سال ۱۴۰۳
توسعه حمل و نقل عمومی، مطالبه اصلی تبریزی‌ها از شهرداری در بودجه سال ۱۴۰۳

طبق نتایج یک نظرسنجی، شهروندان تبریزی توسعه حمل و نقل عمومی را اولویت اصلی شهر در بودجه‌ریزی سال آینده شهرداری عنوان کردند. به گزارش تایسیزنیوز، در این نظرسنجی که توسط واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز و با طرح سوال “در بودجه ریزی سال آینده شهرداری تبریز کدام […]

طبق نتایج یک نظرسنجی، شهروندان تبریزی توسعه حمل و نقل عمومی را اولویت اصلی شهر در بودجه‌ریزی سال آینده شهرداری عنوان کردند.

به گزارش تایسیزنیوز، در این نظرسنجی که توسط واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز و با طرح سوال “در بودجه ریزی سال آینده شهرداری تبریز کدام گزینه را اولویت اصلی شهر می‌دانید؟ ۱- توسعه فضای سبز ۲- توسعه حمل و نقل عمومی (اتوبوس و مترو) ۳- احداث مراکز تفریحی و ورزشی ۴- مسیرگشایی جدید” از طریق شبکه های مجازی انجام گرفت، ۲۱ هزار و ۷۸۶ نفر شرکت کردند.

طبق نتایج بدست آمده در مجموع ۴۳ درصد گزینه توسعه حمل و نقل عمومی، ۳۶ درصد مسیرگشایی جدید، ۱۱ درصد احداث مراکز تفریحی و ورزشی و نهایتا ۱۰ درصد توسعه فضای سبز عنوان کردند.

صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی نصرنیوز، آذرانجمن، شهریار، بیداری آذربایجان، شمس نیوز، تبریز خبرلری، عصر تبریز، تبریز سیاست، اخبار اول، نگاه آذربایجان، چالش روز، صنعت خبرلری، احرار و سون خبر این نظرسنجی را به اشتراک گذاشتند.

شایان ذکر است؛ شهرداری تبریز در این دوره مدیریتی خود موضوع توسعه حمل و نقل عمومی را مورد توجه قرار داده است. سیاست‌هایی همچون نوسازی ۱۲۰۰ تاکسی، خرید اتوبوس‌های جدید و الحاق آن به ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی، توسعه و تکمیل خط ۱ قطار شهری و افزایش مسافرگیری در این خط و آغاز عملیات اجرایی خط ۲ در همین راستا بوده است.