جان باختن ۱۴ نفر بر اثر غرق‌شدگی در آذربایجان شرقی
جان باختن ۱۴ نفر بر اثر غرق‌شدگی در آذربایجان شرقی

جان باختن ۱۴ نفر بر اثر غرق‌شدگی در آذربایجان شرقی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۱۴ نفر بر اثر غرق شدگی در استان جان خود را از دست دادند که چهار نفر از آنها زن بودند. به گزارش تایسیز نیوز، دکتر مهرداد ستاره در گفت و گو با خبرنگاران […]

جان باختن ۱۴ نفر بر اثر غرق‌شدگی در آذربایجان شرقی

جان باختن ۱۴ نفر بر اثر غرق‌شدگی در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۱۴ نفر بر اثر غرق شدگی در استان جان خود را از دست دادند که چهار نفر از آنها زن بودند.

به گزارش تایسیز نیوز، دکتر مهرداد ستاره در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۱ نفر بود سه نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از این تعداد سه نفر در رودخانه، ۲ نفر در سد، ۲ نفر در چاه، سه نفر در استخر کشاورزی، یک نفر در استخر شنا، یک نفر در حوض و کانال و ۲ نفر در سایر مکانها (سیل) غرق شده اند.

ستاره گفت: در سال گذشته ۲۴ نفر بر اثر غرق شدگی در استان جان خود را از دست دادند که ۲ نفر از آنان زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه با شروع فصل گرما، تمایل به شنا و آب‌تنی افزایش پیدا می‌کند و متاسفانه افراد بسیاری برای شنا و آب تنی به استخرهای کشاورزی، استخرهای خانگی یا رودخانه‌ها و آب‌بندها مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: در این محل‌ها امکان نظارت یا استقرار تیم‌های نجات غریق وجود ندارد و همین موضوع نیز سبب افزایش احتمال مرگ درپی غرق شدگی می‌شود.

وی از مردم خواست بدون برخورداری از مهارت شنا به هیچ عنوان وارد آب به خصوص دریا، رودخانه و قسمت عمیق استخرها نشوند و توجه کنند که شنا در استخر بسیار راحت‌تر از شنا در دریا است و از این رو با تصور اینکه با فنون شنا در استخر آشنا هستند، وارد آبهای آزاد و پشت سدها نشوند.

ستاره گفت: استخرهای کشاورزی یا آب نماها نیز به هیچ عنوان برای شنا مناسب نبوده و خطراتی مانند برق گرفتگی، عفونت و دیگر مخاطرات آنها را تهدید می‌کند.