جریمه ۱۰.۵ میلیارد ریالی قاچاقچی مواد سوختی در تبریز
جریمه ۱۰.۵ میلیارد ریالی قاچاقچی مواد سوختی در تبریز

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: متهم پرونده قاچاق مواد سوختی در تبریز به پرداخت ۱۰ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال جریمه محکوم شد. به گزارش تایسیزنیوز، «صمد حضرتی» افزود: این پرونده به میزان بیش از ۶ هزار و ۴۸۰ لیتر نفت گاز یارانه ای در انبار یک کارگاه سازنده روغن موتور صنعتی توسط شرکت […]

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: متهم پرونده قاچاق مواد سوختی در تبریز به پرداخت ۱۰ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش تایسیزنیوز، «صمد حضرتی» افزود: این پرونده به میزان بیش از ۶ هزار و ۴۸۰ لیتر نفت گاز یارانه ای در انبار یک کارگاه سازنده روغن موتور صنعتی توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی کشف و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه ارزش این مواد سوختی پنج میلیارد و ۲۵۵ میلیون ریال است، اظهار کرد: پرونده این قاچاق در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: شعبه پس از دریافت گزارش کشف این میزان نفت گاز یارانه ای و مقداری کالای تقلبی به ارزش یک میلیارد و ۷۷۶ میلیون ریال شامل روغن موتور صنعتی که با مخلوط کردن نفت گاز با روغن موتور سوخته درست شده بود، با اخذ استعلامات و نتایج آزمایشگاه و دفاعیات متهم، به علت ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و وی را علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

قاچاقچی انواع شیشه آلات خارجی در تبریز چهار میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال جریمه شد

حضرتی، با اشاره به پرونده قاچاق شیشه آلات به ارزش یک میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریال در تبریز، ادامه داد: به این پرونده که از سوی ماموران نیروی انتظامی به این اداره کل ارسال شده، در شعبه ششم تعزیرات حکومتی این شهرستان رسیدگی شد.

وی یادآور شد: شعبه پس از دریافت دفاعیات متهم به دلیل ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و وی را علاوه بر ضبط کالا به پرداخت چهار میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال معادل سه برابر ارزش کالا، محکوم کرد.

در نیمه نخست امسال به دنبال رسیدگی به یک هزار و ۹۲۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در آذربایجان شرقی، قاچاقچیان به پرداخت بیش از ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.