جزئیات درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز
جزئیات درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز

جزئیات درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز تایسیز نیوز – با وجود انتشار گسترده شایعه‌ای مبنی بر درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز و کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر در این حادثه، بررسی‌ها حاکی از درگیری افرادی با انگیزه‌های شخصی در حاشیه این مراسم و مصدومیت تنها سه نفر  است. از شب […]

جزئیات درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز

جزئیات درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز

تایسیز نیوز – با وجود انتشار گسترده شایعه‌ای مبنی بر درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز و کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر در این حادثه، بررسی‌ها حاکی از درگیری افرادی با انگیزه‌های شخصی در حاشیه این مراسم و مصدومیت تنها سه نفر  است.

از شب گذشته خبری با عنوان «۲۷ کشته و زخمی در حمله قمه به دست ها به هئیت عزاداری در خیابان قره آغاج تبریز» در حال انتشار بوده و حتی زمینه را برای موج سواری برخی رسانه های خاص با اهداف مشخص فراهم کرده است.

اما بر اساس پیگیری ها و طبق اعلام مراجعی چون فرمانداری تبریز و شورای هیئات مذهبی آذربایجان شرقی با وجود رخ دادن این درگیری، اعداد و ارقام اعلامی در خصوص کشته شدگان و مجروحان این حادثه به هیچ عنوان صحت ندارد.

طبق بررسی های صورت گرفته توسط مراجع ذی صلاح در این زمینه، در حادثه رخ داده در شب ۱۷ تیر در  منطقه قره آغاج تبریز و در حاشیه عزاداری یکی از دسته های این منطقه، دو گروه از افراد با سوابق مشخص به دلیل اختلافات قبلی و شخصی با یکدیگر درگیر می شوند.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات استان، بر خلاف آنچه که در شایعات منتشره در این خصوص که حاکی از کشته شدن دو تن و مجروحیت ۲۵ نفر بوده، در جریان این نزاع تنها سه نفر مصدوم شده‌اند و با دستگیری تعدادی از افراد دخیل در این حادثه، پرونده توسط نیروهای انتظامی و امنیتی در حال رسیدگی است.