جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم» میزبان حضور پرشور شهروندان تبریزی
جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم» میزبان حضور پرشور شهروندان تبریزی

ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم در مجموعه تاریخی ائل‌گلی تبریز با حضور گسترده شهروندان تبریزی در مجموعه تاریخی ائل‌گلی فعالیت خود را آغاز کرد. به گزارش تایسیزنیوز، بزرگترین رویداد نمایشهای خیابانی شهر تبریز پس از چندین سال به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز و همراهی نهادهای متولی به مرحله اجرا رسید […]

ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم در مجموعه تاریخی ائل‌گلی تبریز با حضور گسترده شهروندان تبریزی در مجموعه تاریخی ائل‌گلی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، بزرگترین رویداد نمایشهای خیابانی شهر تبریز پس از چندین سال به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز و همراهی نهادهای متولی به مرحله اجرا رسید و صبح جمعه، در میان حال و هوای پاییزی مجموعه تاریخی ائل‌گلی آغاز به کار کرد.

امیر نصیربیگی در آیین آغاز به کار ششمین جشنواره تئاتر خیابانی تبریزیم از تمرکز صورت گرفته بر موضوعات اجتماعی در این دوره جشنواره به عنوان نقطه قوت آن یاد کرد و افزود: اجراهای تبریزیم، طی دو روز در مجموعه تاریخی ائل‌گلی و در تمامی نقاط شهر میزبان شهروندان هستند.

به گفته معاون رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، توزیع اجراهای جشنواره در تمامی سطح شهر، مدارس و پارک‌های مرجع را از دیگر مسائل مهم مورد توجه در جشنواره برای بهره مندی تمامی اقشار شهروندان معرفی و تصریح کرد: تبریزیم طی روزهای اجرا، میهمان سراسر تبریز و شهروندان محترم تبریزی است.

بر این اساس، در روز اول جشنواره برابر با پنجم آبان ماه، بعد از مراسم افتتاح در ساعت ۹:۳۰ صبح، اجراها آغاز و تا ساعت ۱۱:۳۰ ادامه داشت. نوبت بعدی اجرها، از ساعت ۱۵:۳۰ از سر گرفته خواهد شد و تا پایان اجراهای این رویداد دنبال خواهد شد.

روز دوم جشنواره نیز بعد از استقرار گروه های نمایشی، در محل سنگفرش پارک فرهنگی تاریخی ائل گلی تبریز، از ساعت ۱۰:۳۰ آغاز و تا ساعت ۱۷ دنبال خواهد شد.

هیات داوران طی این دو روز، نسبت به داوری آثار حضور خواهند داشت و در روز سوم جشنواره، برابر هفتم آبان ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در محل تالار اندیشه سازمان پارک ها و فضای سبز، گروه ها و نفرات برتر در بخش های مختلف اعلام خواهد شد.

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز که افتخار میزبانی از هنرمندان و برگزاری این رویداد را بر عهده دارد، ضمن دعوت از عموم شهرندان برای حضور در این رویداد، امیدوار است خاطره ای ماندگار در حافظه مردم تبریز از این رویداد از خود برجای بگذارد.