جلوگیری از فریب افکار عمومی از سوی صهیونیست‌ها رسالت اصحاب رسانه است
جلوگیری از فریب افکار عمومی از سوی صهیونیست‌ها رسالت اصحاب رسانه است

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: رسالت مهم اصحاب رسانه جلوگیری از فریب افکار عمومی از سوی صهیونیست ها و تبیین و روشنگری واقعیات مساله فلسطین است. به گزارش تایسیزنیوز، حسن گلی در آئین بزرگداشت روز حافظ در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز با اشاره به رنج […]

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: رسالت مهم اصحاب رسانه جلوگیری از فریب افکار عمومی از سوی صهیونیست ها و تبیین و روشنگری واقعیات مساله فلسطین است.

به گزارش تایسیزنیوز، حسن گلی در آئین بزرگداشت روز حافظ در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز با اشاره به رنج و محنت توصیف ناپذیر مردم مظلوم غزه، صهیونیست ها را وحشی ترین رژیم تاریخ بشریت عنوان کرد و افزود: این رژیم در مسیر سقوط قرار گرفته و دیوانه وار جنایت می کند.

وی با اشاره به جنگ های صلیبی ضد مسلمانان با هدف خارج کردن بیت المقدس از حاکمیت مسلمانان، گفت: بعد از ناکامی صلیبی ها در رسیدن به هدف شوم خود و چند قرن بعد از آن، صهیونیست‌ها که به ناحق خود را پیرو یهود می دانند، دنبال همان هدف شوم هستند و اکنون بیش از ٧۵ سال است با غصب خاک فلسطین از هیچ اقدام غیر انسانی برای رسیدن به آرمان موهوم خود دریغ نمی کنند.
گلی، ضربه غافلگیرانه و غیر قابل جبران صاحبان اصلی فلسطین به رژیم صهیونیستی در چند روز گذشته را، آغاز مرحله نوین تاریخ فلسطین توصیف کرد که روند نابودی صهیونیست‌ها را تسریع می کند.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به تشریح مساله فلسطین از منظر حقوق بین الملل و قواعد حاکم در روابط بین الملل پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی با تداوم جنایات و شهرک سازی های گذشته، در تضاد با قطعنامه های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل متحد و نیز تعهدات پذیرفته شده در پیمان‌های بین المللی عمل کرده و لذا عامل اصلی اقدام شجاعانه حماس حتی از منظر حقوق بین الملل خود صهیونیست ها هستند و نباید به آنها اجازه داد تا از سلطه رسانه ای خود برای مظلوم نمایی و فریب افکار عمومی جهان استفاده کرد.
گلی با خواندن بیتی از اشعار حافظ «از کران تا به کران لشکر ظلم است ولی از ازل تا به ابد فرصت درویشان است» ابراز امیدواری کرد: با ایستادگی ملت فلسطین و حمایت همه جانبه جهان اسلام و ایفای نقش روشنگرانه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه؛ وعده الهی مبنی بر پیروزی مستضعفین هر چه زود تر محقق شود.
وی همچنین برگزاری آئین بزرگداشت حافظ در شهرهای مختلف کشور از جمله تبریز را نشانه و نمودی از انسجام ملی توصیف کرد و حافظ، شاعر پر آوازه قرن هشتم را از پایه های هویتی و تمدنی ایرانیان دانست و بر ضرورت آشنایی عمیق نسل جوان با مفاخر و بزرگان فرهنگی کشور تاکید کرد.