حباب سکه با عرضه سکه طلا به زودی تخلیه می‌شود
حباب سکه با عرضه سکه طلا به زودی تخلیه می‌شود

حباب سکه با عرضه سکه طلا به زودی تخلیه می‌شود با اقدامات جدید بانک مرکزی در حوزه عرضه سکه طلا، حباب سکه به زودی تخلیه خواهد شد. ‌به گزارش تایسیز نیوز: با افزایش حباب سکه طلا در بازار که به علت دلال‌بازی عده‌ای به بهانه تنش‌های منطقه‌ای رخ داد، بانک مرکزی تدابیر جدیدی برای بازگشت […]

حباب سکه با عرضه سکه طلا به زودی تخلیه می‌شود

با اقدامات جدید بانک مرکزی در حوزه عرضه سکه طلا، حباب سکه به زودی تخلیه خواهد شد.

حباب سکه با عرضه سکه طلا به زودی تخلیه می‌شود

‌به گزارش تایسیز نیوز: با افزایش حباب سکه طلا در بازار که به علت دلال‌بازی عده‌ای به بهانه تنش‌های منطقه‌ای رخ داد، بانک مرکزی تدابیر جدیدی برای بازگشت ثبات به بازار ارز اتخاذ کرده که به زودی اجرایی خواهد شد.

طبق اعلام روزنامه ایران‌، با اقدامات جدید بانک مرکزی در حوزه عرضه سکه طلا، حباب سکه به زودی تخلیه خواهد شد.

در روزهای اخیر با حمله غیرقانونی آمریکا و انگلستان به یمن، دلالان ارز و طلا در کشورمان هم فرصت را غنیمت شمرده و در کانال‌های تلگرامی به دنبال دمیدن به بازار ارز و طلا هستند.

دلالان ارزی که از ابتدای سال جاری با توجه به ثبات بازار ارز، نه تنها سود نکردند بلکه چند درصدی هم زیان دیده‌اند، از هر فرصتی سوءاستفاده می‌کنند و با کمک رسانه‌های ضدانقلاب تلاش دارند انتظارات افزایشی در بازار ارز را به مردم و فعالان اقتصادی القا کنند.

* ‌عرضه ارز در مرکز مبادله بیشتر از میزان تقاضا است

این در حالی است که در بازار واقعی ارز که همان مبادلات مربوط به تجار و شرکت‌ها است، میزان عرضه ارز بسیار بیشتر از میزان تقاضا است. در معاملات روز شنبه حواله ارزی در سامانه نیما عرضه از تقاضا پیشی گرفت به طوری که از مجموع ۳۱۵ میلیون دلار حواله عرضه شده ۱۹۴ میلیون دلار بدون مشتری نزد عرضه کنندگان باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی مجموع ارز عرضه شده به صورت حواله طی روز شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ به معادل ۳۱۵میلیون دلار رسید که از میزان ۱۲۱ میلیون دلار آن معامله شد .

‌در معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته نیز از ۱۶۳.۴ میلیون دلار حواله عرضه شده در سامانه نیما فقط ۴۶.۴ میلیون دلار ان معامله شد.

بانک مرکزی طی چند مرحله و در پی وقوع تحولات سیاسی، با ناکام گذاشتن دلالان ارزی سبب ایجاد ثبات در بازار ارز شده است، بدیهی است این بار هم تلاش دلالان ارزی ناتمام خواهد ماند و در روزهای آینده دلار به ثبات چند ماه گذشته خود باز خواهد گشت.