حج ۱۴۰۲، گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر
حج ۱۴۰۲، گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر

حج ۱۴۰۲، گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر با توجه به گرمای هوا در آستانه حج تمتع و پیش‌بینی گرم‌ترین حج تمتع در حدود ۲۵ سال اخیر، عربستان برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی در موسم حج دست به کار شد. متولیان خانه خدا همزمان با ایام حج تمتع به‌منظور کاهش دما بیش […]

حج ۱۴۰۲، گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر

حج ۱۴۰۲، گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر

با توجه به گرمای هوا در آستانه حج تمتع و پیش‌بینی گرم‌ترین حج تمتع در حدود ۲۵ سال اخیر، عربستان برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی در موسم حج دست به کار شد.

متولیان خانه خدا همزمان با ایام حج تمتع به‌منظور کاهش دما بیش از ۵۰۰ پنکه در سایزهای مختلف برای تلطیف هوا در صحن‌های مسجدالحرام نصب کردند؛ چرا که گفته می‌شود امسال گرم‌ترین حج تمتع در ۲۵ سال اخیر است.

به گزارش تسنیم،‌ با توجه به گرمای هوا در آستانه حج تمتع و پیش‌بینی گرم‌ترین حج تمتع در حدود ۲۵ سال اخیر، عربستان برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی در موسم حج دست به کار شد.

بر همین اساس، متولیان مسجدالحرام تعداد پنکه‌های مه‌پاش‌ تعبیه‌شده در خانه خدا را افزایش دادند؛ به‌طوری که ۲۱۶ پنکه مه‌پاش و ۲۴۲ پنکه بزرگ به‌منظور تلطیف هوای صحن‌های مسجدالحرام نصب شده است و پیش‌بینی می‌شود با به‌کارگیری این پنکه‌ها، دمای هوا حدود ۶ درجه کاهش یابد.

دمای هوای مکه در روزهای اخیر به ۴۳ درجه هم رسیده بود و در روزهای آینده به‌ویژه هم‌زمان با ایام حج تمتع، مکه دمایی بالاتر را نیز تجربه می‌کند، بر همین اساس، به زائران توصیه می‌شود در ساعات اوج گرما در هتل محل اسکان بمانند یا با تجهیزاتی همچون کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی، چتر، اسپری آب و آب خنک به زیارت بروند.

مناسک حج تمتع از هشتم ذی‌الحجه یعنی ۶ تیرماه تا سیزدهم ذی‌الحجه ۱۱ تیرماه صورت می‌گیرد.