حفاران غیرمجاز در اسکو دستگیر شدند
حفاران غیرمجاز در اسکو دستگیر شدند

فرمانده انتظامی اسکو از دستگیری هشت حفار غیرمجاز آثار تاریخی و فرهنگی در این شهرستان خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، سرهنگ ستار داداشی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در کوه های اطراف، که قصد حفاری داشتند ماموران پاسگاه جزیره اسلامی بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند. وی ادامه داد: […]

فرمانده انتظامی اسکو از دستگیری هشت حفار غیرمجاز آثار تاریخی و فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز، سرهنگ ستار داداشی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در کوه های اطراف، که قصد حفاری داشتند ماموران پاسگاه جزیره اسلامی بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: بر این اساس ماموران انتظامی ۲ دستگاه خودروی سواری را متوقف کرده و در بازرسی از خودروها یک دستگاه فلزیاب و ابزارآلات حفاری را کشف و هشت حفار غیرمجاز را دستگیر و به یگان انتظامی هدایت کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اسکو به افراد فرصت طلب، سودجو و غارتگران میراث فرهنگی هشدار داد و افزود: پلیس با اقتدار و هوشیاری در کنار سایر نهادها و بهره گیری از همه ظرفیت های اجتماعی، مجال سوء استفاده را به مجرمانی که قصد غارت هویت ملی و تاریخی کشور را دارند نخواهد داد و قاطعانه برابر قانون برخورد می کند.

شهرستان اسکو یکی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی با مرکزیت شهر اسکو در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز واقع است.