حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات
حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد؛ حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات گفت: رسانه‌های استان از لحاظ کمی و کیفی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارند. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از عصر تبریز ، سید […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد؛

حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات

حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حمایت از مطالبه منصفانه و مصلحانه مطبوعات گفت: رسانه‌های استان از لحاظ کمی و کیفی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارند.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از عصر تبریز ، سید محمدحسین بلاغی در نشست صمیمی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی گفت:  حدود ۵۵۰ رسانه در آذربایجان‌شرقی ثبت شده و این استان دومین استان از لحاظ کمیت در حوزه رسانه است.

وی ادامه داد: در ارزیابی اخیر معاونت مطبوعاتی وزارتخانه، در بین ۱۰۰ پایگاه خبری کشور، ۱۱ پایگاه متعلق به آذربایجان‌شرقی بوده که اگر بگوییم ۵۰ درصد رسانه‌های منتخب مربوط به تهران هستند، در بین دیگر منتخبان، ۲۵ درصد مربوط به رسانه‌های آذربایجان‌شرقی است.

بلاغی افزود: در سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان آگهی در بین روزنامه‌های ما توزیع شده است که امسال تلاش داریم تا این مقدار را به بالای ۱۵ میلیارد برسانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از عهد این اداره کل با تمامی رسانه‌ها در چهار حوزه تعالی بخشی، امیدآفرینی، تبیین‌گری و مطالبه‌گری خبر داده و گفت: از تمامی رسانه‌های مستقل و مطالبه‌گر که اقدام به مطالبه منصفانه و مصلحانه می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

بلاغی از رونمایی از فراخوان جشنواره رسانه‌ای کنگره ده هزار شهید و همچنین تجلیل از خانواده شهدای رسانه، پیشکسوتان حوزه خبر و گرامیداشت فعالیت‌های پژوهشی محمد عزیزی‌راد، فعال رسانه‌ای در طول این مراسم خبر داد.

وی با اشاره به تصمیم‌گیری‌های جدید برای دخیل بودن اداره کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها در ارزیابی‌های رسانه‌ای گفت: این امر می‌تواند در راستای عدالت‌آفرینی مفید باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: اهالی رسانه استان جزو اولین فعالان رسانه ای بودند که در اغتشاشات سال گذشته، بیانیه‌ای آماده کرده و از مبانی انقلاب حمایت کردند.