حمله خرس قهوه‌ای سه روستایی را در میانه زخمی کرد
حمله خرس قهوه‌ای سه روستایی را در میانه زخمی کرد

رئیس اداره محیط زیست شهرستان میانه از حمله خرس به سه نفر از اهالی روستای یالقوز آغاج میانه و زخمی شدن آنها خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، حیدر علی امیرزاده با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش واصله از پاسگاه نیروی انتظامی ترکمانچای مبنی بر حمله خرس قهوه ای مهاجم به سه نفر شامل […]

رئیس اداره محیط زیست شهرستان میانه از حمله خرس به سه نفر از اهالی روستای یالقوز آغاج میانه و زخمی شدن آنها خبر داد.

به گزارش تایسیزنیوز، حیدر علی امیرزاده با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش واصله از پاسگاه نیروی انتظامی ترکمانچای مبنی بر حمله خرس قهوه ای مهاجم به سه نفر شامل ۲ زن و یک مرد از اهالی روستای یالقوز آغاج از توابع بخش ترکمانچای این شهرستان در دامنه های بزقوش، ماموران یگان حفاظت محیط زیست میانه سریع مجروحان را به بیمارستان برکت این شهرستان انتقال داده و آنان را تحت مداوا و درمان قرار دادند.

وی ادامه داد: مصدومان از ناحیه سینه و دست و پا زخمی شدند که یک نفر از آنها پس از مداوا از بیمارستان مرخص و ۲ نفر دیگر هنوز زیر نظر پزشکان قرار دارند.

امیرزاده با اشاره به اینکه منطقه بزقوش زیستگاه خرس قهوه ای بوده و پراکنش خرس در این منطقه زیاد است، افزود: اتفاقات و آسیب دیدن انسان در مواجه با خرس، مواجه ناگهانی است که موجب واکنش خرس می شود توصیه می کنیم اهالی در زمان های خلوت از حضور در این مناطق پرهیز کنند.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت مواجهه با این گونه حیوانات آرامش خود را حفظ کرده به هیچ وجه حالت تهاجمی نگیرند تا خرس از آنها احساس ترس نکند چون که تمام حملات به دلیل احساس ترس حیوان بوجود می‌آید.

امیرزاده اضافه کرد: اکنون خرس مهاجم متواری شده و حال عمومی مصدومان نیز خوب بوده و تحت مراقبت هستند.