خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب
خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خبر داد خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب تایسیز نیوز – مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی، تجاری و ساختمان اداری در شهرستان سراب خبر داد. مجید فرشی سه‌شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، در […]

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خبر داد

خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب

خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب

تایسیز نیوز – مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی، تجاری و ساختمان اداری در شهرستان سراب خبر داد.

مجید فرشی سه‌شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، در خصوص آخرین خسارات سیلاب در شهرستان سراب، اظهار کرد: میزان بارندگی شهرستان سراب از ساعت ۱۶ تاکنون ۲۱ میلی متر گزارش شده و این بارش‌ها در شهرستان سراب و روستاهای هم‌جوار موجب سیل و آبگرفتگی معابر شده است.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ منزل مسکونی و مغازه‌ تجاری و ساختمان اداری در اثر این بارش‌ها آسیب دیده‌اند، به دلیل تدوام بارش‌ها تیم‌های ارزیابی ما نتوانسته‌اند برآورد خسارات ناشی از سیل را در شهرستان سراب تکمیل کنند.

وی بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی تا فردا شب در به ویژه در نواحی شمالی و شرقی آذربایجان شرقی از جمله شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر، اهر، ورزقان، هریس و سراب ادامه دارد.

وی بر ضرورت خودداری از تردد و چرای احشام در مناطق کوهستانی و اتراق در حاشیه حریم و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها تاکید کرد. 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی افزود: از هم استانی‌های عزیز انتظار می‌رود از پارک خودروها در نواحی شیب دار و مستعد آبگرفتگی خودداری کرده و مسافرت‌های غیر ضرور را به روزهای آتی موکول کنند.

فرشی با عنوان اینکه این سامانه بارشی دارای رعد و برق و صاعقه است از کوهنوردان خواست از صعود به کوه‌های استان پرهیز کنند.