خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف به عشایر/ ۱۰۰۰ رأس دام تلف شد
خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف به عشایر/ ۱۰۰۰ رأس دام تلف شد

فرماندار اهر تشریح کرد خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف به عشایر/ ۱۰۰۰ رأس دام تلف شد فرماندار اهر گفت: در جریان بارش سنگین برف و برودت هوا ۱۰۰۰ رأس دام عشایر تلف و خسارت قابل‌توجهی به چادر‌ها و وسایل زندگی عشایر این شهرستان وارد شد. به گزارش تایسیز نیوز، ابوالفضل غنی‌زاده فرماندار شهرستان اهر […]

فرماندار اهر تشریح کرد

خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف به عشایر/ ۱۰۰۰ رأس دام تلف شد

خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف به عشایر/ ۱۰۰۰ رأس دام تلف شد

فرماندار اهر گفت: در جریان بارش سنگین برف و برودت هوا ۱۰۰۰ رأس دام عشایر تلف و خسارت قابل‌توجهی به چادر‌ها و وسایل زندگی عشایر این شهرستان وارد شد.

به گزارش تایسیز نیوز، ابوالفضل غنی‌زاده فرماندار شهرستان اهر در تشریح آخرین وضعیت عشایر درگیر برف و خسارت ناشی از بارش برف و برودت هوا در مناطق ییلاقی شهرستان اهر اظهار داشت: در اولین ساعات گزارش بارش برف در مناطق ییلاقی عشایر شهرستان اهر و تأکید استاندار آذربایجان‌شرقی مبنی‌بر بسیج امکانات و دستگاه‌ها برای امدادرسانی و خدمات‌رسانی به عشایر مستقر در ییلاقات برف‌گیر، دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی در قالب اکیپ‌بندی به ۶ منطقه ییلاقی برف‌گیر اعزام شدند.

وی با قدردانی از تلاش‌های امور عشایر و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی افزود: نیروهای اداره امور عشایر شهرستان اهر با اقدام به موقع، یک نوزاد و دو کودک خردسال عشایر گرفتار برف و کولاک را از مرگ حتمی نجات داده و به محل اسکان موقت انتقال دادند و در ادامه جهت خدمات‌رسانی به عشایر خسارت‌دیده خدماتی از سوخت، نهاده‌های دامی و … را در اختیار عشایر خسارت‌دیده قرار دادند.

فرماندار اهر بابیان این‌که با استماع گزارش دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی، ۱۰۰ خانوار عشایری در مناطق ییلاقی اهر گرفتار برف و کولاک بودند، گفت: متأسفانه در جریان بارش سنگین برف و برودت هوا، ۱۰۰۰ رأس دام عشایر شهرستان اهر تلف شد و خسارت قابل‌توجهی به چادرها و وسایل زندگی عشایر این شهرستان وارد شده است.

غنی‌زاده از برآورد اولیه خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارش برف و برودت هوا به عشایر شهرستان اهر و راه‌های ییلاقی خبر داد و یادآور شد: به دنبال بارش برف، ایل‌راه‌های عشایری شهرستان اهر در ارتفاعات وضعیت خوبی ندارد و این مهم باعث شده عشایر ساکن در ییلاقات برف‌گیر در تأمین مایحتاج و نهاده‌های دامی با مشکل مواجه شوند، در این راستا طبق هماهنگی با اداره امور عشایر و جهاد کشاورزی، بخشی از نهاده‌های دامی عشایر در دامنه قوشاداغ که وضعیت خوبی ندارند تأمین و تحویل شد.

وی با تأکید بر این‌که امدادرسانی و تأمین نیازهای عشایر خسارت‌دیده ناشی از بارش برف و برودت هوا پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: تا بازگشت زندگی عشایر خسارت‌دیده از بارش برف به حالت عادی، امدادرسانی و پیگیری وضعیت زندگی آن‌ها را با جدیت دنبال می‌کنیم.