خیرین جوان تبریزی پیشگام در بازسازی واحدهای مناطق زلزله‌زده خوی
خیرین جوان تبریزی پیشگام در بازسازی واحدهای مناطق زلزله‌زده خوی

خیرین جوان تبریزی پیشگام در بازسازی واحدهای مناطق زلزله‌زده خوی خیرین جوان تبریزی پیشگام در تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله‌زده خوی شدند. به گزارش عصرتبریز، هشتم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ بود که زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵٫۹ ریشتر منطقه خوی در استان آذربایجان‌غربی را لرزاند تا خاطره‌ای نه چندان خوب از این شب […]

خیرین جوان تبریزی پیشگام در بازسازی واحدهای مناطق زلزله‌زده خوی

خیرین جوان تبریزی پیشگام در بازسازی واحدهای مناطق زلزله‌زده خوی

خیرین جوان تبریزی پیشگام در تحویل اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در مناطق زلزله‌زده خوی شدند.

به گزارش عصرتبریز، هشتم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ بود که زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵٫۹ ریشتر منطقه خوی در استان آذربایجان‌غربی را لرزاند تا خاطره‌ای نه چندان خوب از این شب در ذهن تمامی مردم کشور ثبت شود.

به فاصله ساعاتی پس از وقوع این زمین‌لرزه، مردم سراسر کشور همچون همیشه، برای اثبات همدلی و همراهی خود به یاری مردم مناطق زلزله‌زده خوی شتافته و پس از چندین روز کار بازسازی توسط دولت و البته گروه‌های مردمی آغاز شد.


خیرین جوان تبریزی نیز جزو گروه‌هایی بودند که برای ساخت هشت واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده خوی کمر همت بربسته و وارد میدان شدند و حال با گذشت چندین ماه از این زلزله، اولین واحدهای مسکونی جدیدالاحداث در این مناطق را تحویل صاحبان‌شان دادند و این در حالی است که روند کلی بازسازی این مناطق هم‌اکنون وضعیت چندان خوشایندی را سپری نمی‌کند و پیشرفت کاری دیگر واحدهای مسکونی در این مناطق چندان رضایت‌بخش نیست.


تحویل این واحدها توسط جوانان خیّر تبریزی با ابتکار دیگری نیز همراه بود. این خیرین به مناسبت روز خبرنگار، بریدن روبان افتتاح این واحدها مسکونی نوساز را به خبرنگاران تبریزی سپردند.

محرم بیرق‌دار، مدیرعامل مؤسسه خیرین جوان تبریز در آیین افتتاح این واحدها گفت: خبرنگاران تبریزی از آغازین ساعات زلزله خوی، در این مناطق حضور داشته و با انگیزه‌ای بالا پیگیر موضوع کمک‌رسانی و بازسازی مناطق بوده‌اند. حال ما نیز تصمیم گرفتیم تا افتتاح این واحدها را به این قشر برسانیم.


وی، هزینه افتتاح هر واحد مسکونی را در حدود ۵۵۰ میلیون تومان عنوان کرده و گفت: این واحدها طی ۴۵ روز تکمیل و به صاحبانش تحویل داده شده است.

بیرق‌دار با اشاره به فعالیت این موسسه خیریه از روزهای آغازین زلزله خوی گفت: به مدت دو ماه در این مناطق به ارائه خدماتی همچون توزیع چادر و ایجاد امکانات اسکان پرداختیم. توزیع غذای گرم و ۱۵۳ کانکس نیز از دیگر فعالیت‌های این موسسه در مناطق زلزله‌زده خوی بوده است.

مدیرعامل موسسه خیرین جوان تبریز، فعالیت‌های این موسسه را بسیار گسترده و در زمینه بسیاری از کارهای عام‌المنفعه و خیریه دانست.