دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند
دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند

رئیس دانشگاه تبریز: دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند رئیس دانشگاه تبریز داشتن مسئولیت اجتماعی را از دیگر وظایف دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بیان کرد و یادآوری کرد: شما دانشجویان باید در قبال کشورتان احساس مسئولیت کنید و برای تعالی، اقتدار، پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورتان تلاش نمایید. آیین دانش آموختگی […]

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند

دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند

رئیس دانشگاه تبریز داشتن مسئولیت اجتماعی را از دیگر وظایف دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بیان کرد و یادآوری کرد: شما دانشجویان باید در قبال کشورتان احساس مسئولیت کنید و برای تعالی، اقتدار، پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورتان تلاش نمایید.

آیین دانش آموختگی دانشجویان دانشکده‌های علوم طبیعی، شیمی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر، فیزیک، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی عمران، فنی و مهندسی مرند، مهندسی شیمی، نفت، الهیات و علوم اسلامی در تالار شهید شفایی دانشگاه تبریز با حضور جمعی از اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده‌ها، دانشجویان و خانواده‌های آنان برگزار شد.

دکتر صفر نصراله‌زاده، رئیس دانشگاه تبریز با ادای احترام به شهدا و به ویژه شهدای خدمت اظهار کرد: امروز، روز بزرگ و خوشحال‌کننده‌ای برای مسئولان دانشگاه، اساتید، دانشجویان عزیز و خانواده‌هایشان است چراکه جوانان نخبه کشورمان یک مرتبه از رشد و ترقی را سپری کردند.

وی افزود: شما دانش آموختگان دانشگاه تبریز، امروز افتخار بزرگی را نصیب خود کردید و آن اینکه از یکی از دانشگاه‌های مهم، برتر و پرافتخار کشورمان فارغ‌التحصیل می‌شوید.

وی در ادامه تاکید کرد: براساس رتبه‌بندی‌های شانگهای، تایمز و کیو-‌اس این دانشگاه در شش و هفت ماه اخیر، جهش فوق العاده‌ای داشته است و این در سایه تلاش و همکاری شما دانشجویان، اعضای هیات علمی و یاوران علمی بدست آمده است.

رئیس دانشگاه تبریز مطرح کرد: براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی جهانی کیو-اس ۲۰۲۵، برای اولین بار توانسته در این رتبه‌بندی حضور یافته و جایگاه ۵۵۲ جهانی را کسب نماید و صعود و بهبود ۲۰۰ رتبه‌ای در حوزه پژوهش براساس نظام رتبه بندی شانگهای و صعود ۱۰۰ پله‌ای براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی تایمز از دیگر افتخارات و دستاوردهای علمی و آموزشی این دانشگاه است.

وی در ادامه اظهار کرد: کسب دانش و علم‌آموزی قطره قطره جمع می‌شود و یک دریا می‌شود و آن وقت تحول، رشد و توسعه لازم را برای جامعه و صنعت به وجود می‌آورد و کسب علم، تولید علم و فناوری باید براساس نیاز جامعه باشد و تولید علم ما هم باید جهت‌دار و درست برای تعالی و پیشرفت افراد و جامعه صورت گیرد.

وی افزود: پس از فارغ‌التحصیلی برخی افراد، دچار یک سری مشکلات می‌شوند که با تفکر و اندیشه هم می‌توان با پشت سرگذاشتن این موانع راه درست را انتخاب کرد و فردی مفید و با ارزشی برای خانواده، جامعه و کشور باشید.

دکتر موسی رضائی، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز هم در بعد از ظهر آیین دانش آموختگی دانشجویان دانشکده های مهندسی برق، عمران، مرند، شیمی و نفت و الهیات اذعان کرد: این آیین دانش آموختگی به همت، تلاش و زحمات ارزشمند مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود که انشاءالله شما دانشجویان عزیز و خانواده‌های محترم شما، بیشترین بهره و خاطره خوشی را از این مراسم به ارمغان ببرید.

رئیس دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز هم در این مراسم ضمن تشکر ویژه از دست اندرکاران برگزاری این آیین گفت: شما دانشجویان دانش‌آموخته، گل سرسبد دانشگاه و جامعه هستید.

دکتر سید مهدی بانان خجسته افزود: شما دانشجویان افتخار کنید که اولین مرحله دانش‌آموختگی خودتان را از دانشگاه تبریز که یکی از دانشگاه‌های پرافتخار ایران و دنیا است، فارغ التحصیل می‌شوید.

وی خاطر نشان کرد: امروز دانش آموختگی تعدادی از دانشجویان رشته‌های علوم پایه است که به نوعی مهجور واقع شده که شما دانشجویان با ادامه تحصیل دادن و با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خوب در آینده می توانید برای رشد و توسعه رشته‌های علوم پایه تلاش کنید.

رئیس دانشکده شیمی دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این مراسم گفت: شما دانشجویان امروز در مرحله دوگانگی زندگی قرار دارید که فارغ‌التحصیلی و رسیدن به حایگاه بالاتر یک مرحله زندگی شماها است که خوشحالتان می‌کند و مرحله دیگر جدایی از دوستان و دانشگاه است که این مرحله دلتنگی را برایتان به وجود می‌آورد.

دکتر محمود زارعی افزود: بعد از دانش‌آموختگی شما دانشجویان، خانواده‌های شماها، دوستان و جامعه انتظار دارند، احساس مسئولیت داشته باشید و برای رشد و پیشرفت خود و جامعه تلاش نمایید. 

رئیس دانشکده علوم ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز نیز در این آیین با اشاره به داستان زندگی نامه استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل بیان کرد: استیو جابز، با وجود شکست و ناکامی‌های فراوان در طول زندگی و شغلی خود، در نهایت فردی موفق و نابغه‌ای بود که با ایجاد شرکت اپل، دنیا را متحول کرده است.

دکتر سید حمیدرضا مراثی اضافه کرد: شما دانشجویان نیز با الگو قرار دادن افراد موفق و تاثیرگذار در دنیا و کشورمان می‌توانید، نقش مهمی در رشد و پیشرفت کشورمان در حوزه‌های مختلف داشته باشید.

وی تاکید کرد: کشورمان از عصر باستان تا به امروز با توجه به تاریخ، فرهنگ و تمدن غنی که دارد، باید از این ظرفیت‌ها و توانمندهای این کشور که شما نخبگان از جمله آن‌ها است، برای شکوه و اقتدار کشورمان گام‌های موثری بردارید.

رئیس دانشکد فیزیک دانشگاه تبریز هم در این مراسم با بیان اینکه در فرآیند آموزش و پژوهش دانشجویان یکی از ارکان مهم دانشگاه ها است، گفت: فارغ التحصیلی پایان تحصیل علم و دانش نیست، بلکه پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز یک دوره تحصیلی است، چرا که انسان هیچ وقت از تحصیل علم، مهارت، تجربه و تکنیک فارغ نخواهد شد.

دکترصالح اشرفی در ادامه با بیان اینکه استفاده از علم و دانشی که در دانشگاه از آن بهره‌مند شده‌اید، از مهم‌ترین وظایف شما بعد از پایان تحصیل به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: بعد از فارغ‌التحصیلی ارتباط خودتان را با دانشگاه قطع نکنید و از این رو با توجه به شناختی که هر دانشجو از اساتید و فضای دانشگاهی خود دارد می‌تواند، بعد از ورود به فضای جامعه و دنیای کسب و کار، در گسترش امکانات و همچنین رفع مشکلات و نواقص موجود مفید باشد.

به گفته وی، دانشگاه دانشجویان را که بهترین استعدادهای جامعه هستند را جذب می‌کند و ماموریت دانشگاه پرورش رهبران شاخص جامعه در حوزه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی، مدیریتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برای پیشرفت و تعالی کشور است، بنابراین فارغ التحصیلان دانشگاهی باید با اشتغال در مشاغل مناسب اثرگذارترین افراد در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و علمی و تکنولوژیکی در کشور باشند.

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز نیز در این آیین اذعان کرد: دانشگاه خانه شما دانشجویان و دانش‌آموختگان است و نباید بعد از دانش‌آموختگی ارتباط خودتان را با اساتید و دانشگاه قطع نمایید.

دکتر سجاد توحیدی ادامه داد: بعد از فارغ‌التحصیلی، در زندگی پیش روی شما اتفاق‌های فراوانی خواهد افتاد که با انتخاب مسیر درست زندگی در آینده می‌توانید، فردی موفق برای خود، خانواده و کشورتان باشید.

وی افزود: در انتخاب مسیر درست زندگی باید یک تعریف درستی از معنای زندگی خودتان داشته باشید تا اینکه در آینده کمتر دچار مشکلات در زندگی و آینده شغلی خودتان شوید.

رئیس دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز هم در این آیین ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم گفت: انتخاب عنوان دانش‌آموختگی به جای فارغ‌التحصیلی، فرهنگ زیبای است.

دکتر هدایت ولادی، اضافه کرد: شما هرگز فارغ‌التحصیل نمی‌شوید، چرا که همواره درحال آموزش و آموختن خواهید بود و آن وقت آینده خوبی در انتظار شماها خواهد بود.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی مرند نیز در این مراسم گفت: شما دانش آموختگان دانشگاه تبریز در طول چهار سال تحصیل به موفقیت و هدف بزرگی دست یافتید که با بکاگیری این علم و دانش در آینده می‌توانید در اداره زندگی خود و خانوادهای خود و به خصوص برای رشد، توسعه و آبادی کشورمان نقش تعیین کننده‌ای داشته باشید.

دکتر ابوالفضل شهامت، در ادامه از دانشجویان خواست مسئولیت‌پذیری را سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار بدهند و در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشند.

 دکتر علی بابائی، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز نیز به نمایندگی از رئیس این دانشکده گفت: این دانش آموختگی سرآغاز مرحله جدیدی برای زندگی شما دانش آموختگان است و بنابراین منتظر حضور شما در مقاطع بالاتر هستیم.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده مهندسی شیمی و نفت هم به نمایندگی رئیس این دانشکده گفت: شما امروز از دانشگاه تبریز، یکی از پرافتخارترین دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوید و این مسئله موفقیت بزرگی برای شما دانش آموختگان این دانشگاه است.

دکتر لیلا خازینی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه بدون حضور دانشجو صفایی ندارد، تشریح کرد: شما امروز وارد زندگی حرفه‌ای جدید می‌شوید و از این رو در هر موقعیتی باید انتخاب درست داشته باشید و باید صداقت، وجدان کاری و اخلاق حرفه ای را سرلوحه کارها و فعالیت‌های خویش قرار دهید.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، تجلیل از دانشجویان برگزیده، اجرای موسیقی و پخش کلیپ از دیگر برنامه‌های این مراسم یک روزه بود.

دانشجویان باید در قبال کشور احساس مسئولیت کنند

انتهای پیام